نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

کار نکردن کنترل تلویزیون

کار نکردن کنترل تلویزیون سونی

یکی از مشکلاتی که کاربران تلویزیون بعضا با آن مواجه می شوند، کار نکردن کنترل تلویزیون است. به این معنا که هرچه دکمه ها را فشار می دهند، هیچ عملیاتی در تلویزیون انجام نمی شود. این مساله دلایل متعددی دارد. ممکن است باتری تمام شده باشد، دکمه ها خراب باشند یا عوامل دیگری موجب از کار افتادن ریموت کنترل شده باشند. اگر مشکل کنترل تلویزیون شما با عوض کردن باتری های آن برطرف نشد، بهتر است اقدام به تعمیر آن در یک مجموعه معتبر نمایید.

مکانیزم کنترل تلویزیون

آیا می دانید کنترل تلویزیون چگونه کار می کند؟ برای این که دلایل کار نکردن تلویزیون سونی را بهتر بشناسید، بد نیست با مکانیزم کاری آن آشنایی داشته باشید. ریموت کنترل تلویزیون ها معمولا با اشعه مادون قرمز کار می کند.

وقتی کلیدی را فشار می دهیم، آی سی موجود در کنترل مکان آن را شناسایی و به صورت سیگنال هایی به ترانزیستور منتقل می کند. ترانزیستور، سیگنال ها را تقویت کرده و سپس آن را به بالاترین قسمت موجود در کنترل که LED می باشد، می فرستد. بدیهی است که اگر هریک از عملکردهای ذکر شده درست انجام نشوند، عملکرد کنترل نیز مختل می شود.

دلایل کار نکردن کنترل تلویزیون سونی

برای رفع مشکل کار نکردن ریموت کنترل تلویزیون سونی یا هر برند دیگری، اول باید دلایل بروز مشکل را بشناسید. گاهی دکمه ها از کار افتاده یا خراب شده اند و مانع از کار کردن کنترل می شوند. اگر جهت قرارگیری باتری ها قطب های مثبت و  منفی درست نباشد، کنترل تلویزیون کار نخواهد کرد. به هم ریختن تنظیمات تلویزیون هم می تواند منجر به کار نکردن کنترل دستگاه شود.

این مطلب را از دست ندهید   پخش همزمان صدای از هدفون و بلندگو تلویزیون

یکی از اصلی ترین دلایل کار نکردن کنترل تلویزیون سونی هم ضعیف یا تمام شدن باتری هاست. عدم برقراری صحیح ارتباط مابین باتری و کنترل، از کار افتادن سنسور یا حسگر تلویزیون یا پوشیده شدن آن، آلودگی مدارها و بردهای داخلی و از برق کشیدن تلویزیون روشن نیز دیگر دلایل کار نکردن کنترل تلویزیون سونی به شمار می روند. البته این موارد تنها منحصر به ریموت کنترل تلویزیون های سونی نبوده و شامل سایر برندها نیز می شوند.

رفع مشکل کار نکردن ریموت کنترل تلویزیون سونی

به نظر شما چطور می توان مشکل کار نکردن کنترل تلویزیون سونی را برطرف کرد؟ معمولا وقتی کنترل کار نمی کند، کاربران به آن ضربه می زنند. جالب اینجاست که در اغلب اوقات پس از ضربه زدن، مشکل حل شده و ریموت کنترل به شکل طبیعی کار می کند. اما روش های کاربردی تر و درست تری هم برای رفع این ایراد وجود دارد. یکی از راه های برطرف کردن این مشکل، تمیز کردن کنترل تلویزیون و دکمه های آن با استفاده از پنبه، استون و یا الکل می باشد.

البته کیت های آماده ای هم برای تمیز کردن ریموت کنترل در بازار وجود دارند. روش بعدی این سات که باتری ها را بیرون آوره و جابجا کنید تا قطب های مثبت و منفی آنها به درستی در کنترل جا بگیرند. کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که کنترل را باز کنید. سپس بخش های آلوده و خاکی آن را با پنبه آغشته به الکل تمیز کنید. اگر کمی خوش شانس باشید هم با تعویض باتری ها شاهد رفع مشکل کار نکردن کنترل تلویزیون sony خود خواهید بود.

این مطلب را از دست ندهید   تعمیر برد تی کان تلویزیون

کاربرد دکمه های ریموت کنترل تلویزیون سونی

کنترل تلویزیون در گذشته ساده تر بود اما امروزه به دلیل وجود قابلیت های متعدد در تلویزیون های جدید، ریموت کنترل ها هم شکل پیچیده تری به خود گرفته اند. تعداد دکمه ها افزایش پیدا کرده و هرکدام کاربرد خاص خود را دارند. شناخت این دکمه ها می تواند در عیب یابی و رفع مشکل کار نکردن کنترل تلویزیون سونی به شما کمک کند. دکمه  Source / input ، منبع ورودی را نمایش داده و انتخاب می کند.

با استفاده از منوی همگام سازی یا Sync Menu می توانید عملیات همگام سازی را انجام دهید. دکمه Power / TV standby ، تلویزیون را روشن یا حالت آماده به کار را تغییر می دهد. کلید دیجیتال / آنالوگ ( Digital / Analog ) برای تغییر ورودی بین دیجیتال و ورودی آنالوگ کاربرد دارد. دکمه Football  هم به شما این امکان را می دهد که حالت زنده فوتبال را روشن یا خاموش کنید.

تعمیر کنترل تلویزیون سونی

تعمیر کنترل تلویزیون روش های مختلفی دارد. یکی از این روش ها که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، استفاده از پنبه الکل یا استون برای تمیز کردن بخش های داخلی این قطعه است. روش دومی که تیم تعمیرات تلویزیون سونی از آن استفاده می کنند، تعمیر ریموت با فویل آلومینیومی است. برای این منظور تعمیرکار اول جایگاه تمام دکمه ها را روی کاغذ رسم کرده یا از آنها عکس می گیرد. سپس قاب های کنترل را از هم جدا کرده و تخته مدار را از جهت تمیز بودن بررسی می کند.

در صورت تمیز بودن دکمه ها احتمال قطعی ارتباط یا رسانایی دکمه های لاستیکی وجود خواهد داشت. در مرحله بعدی تعمیر کنترل تلویزیونی سونی ، مقداری فویل بر اساس اندازه دکمه های لاستیکی برش داده می شود. سپس فویل ها با مقداری چسب به پشت دکمه ها چسبانده می شوند. در نهایت تمام قطعات سر هم بندی شده و کنترل تست می شود. معمولا پس از انجام این روش، مشکل کار نکردن کنترل تلویزیون سونی نیز برطرف شده و می توانید بدون هیچ ایرادی از آن استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید   تلویزیون سونی 32R400A
2/5 (1 نقد و بررسی)
اندازه گیری صفحه تلویزیون

نحوه اندازه گیری صفحه تلویزیون سونی

اندازه گیری صفحه تلویزیون. به یک تلویزیون سونی جدید برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود توجه کرده اید؟ بدون دانستن اینکه باید به چه …

ادامه مطلب
ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون

علت ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون سونی

ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون. آیا از اینکه تلویزیون سونی شما همچنان پیام‌های «بدون سیگنال» را نشان می‌دهد ناامید هستید؟ اگر بله، پس ممکن است …

ادامه مطلب
دلایل کم نور موضعی در تلویزیون

دلایل کم نور موضعی در تلویزیون سونی

دلایل کم نور موضعی در تلویزیون . هنگام انتخاب یک تلویزیون سونی جدید، مشخصات بسیار زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید – اندازه …

ادامه مطلب
تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV

تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV

تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV . اجرای پخش DTV (تلویزیون سونی دیجیتال) و HDTV (تلویزیون سونی با وضوح بالا) در سال 2009 در …

ادامه مطلب
روشن نشدن تلویزیون سونی

اقدامات مهم برای تعمیر روشن نشدن تلویزیون سونی

روشن نشدن تلویزیون سونی. آیا به تازگی متوجه شده اید که تلویزیون سونی شما روشن نمی شود؟ درست مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، تلویزیون سونی …

ادامه مطلب