نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

5 نشانه از کار افتادگی تلویزیون سونی

رفع از کار افتادگی تلویزیون سونی

از کار افتادگی تلویزیون/ از آنجایی که تلویزیون سونی تقریباً هر روز برای ساعت‌ها استفاده می‌شود، به مرور زمان با مشکلاتی مواجه خواهد شد. برخی از این مسائل را می توان در خانه برطرف کرد، در حالی که برخی از مسائل جدی ممکن است به کمک یک متخصص نیاز داشته باشد.

از کار افتادگی تلویزیون

خطوط روی صفحه تلویزیون سونی

اگر متوجه خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون سونی خود شدید، این یک مسئله جدی است و نباید از آن غافل شد. این مشکل معمولاً در صورت شل بودن سیم‌کشی کابل، شل بودن یا معیوب بودن برد یا صفحه آسیب دیده رخ می‌دهد.

این یک مشکل رایج در تلویزیون سونی ها است و نشانه ای از خرابی پنل تلویزیون سونی شما است. اما قبل از تماس با متخصص برای بررسی تلویزیون سونی، می‌توانید این مراحل را دنبال کنید و بررسی کنید که آیا کار می‌کنند:

  • تلویزیون سونی خود را دوباره راه اندازی کنید
  • تلویزیون سونی را خاموش کنید و سیم برق AC (سرنخ اصلی) را جدا کنید. آن را به مدت 15 دقیقه از برق جدا نگه دارید و سپس تلویزیون سونی را روشن کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

اگر همچنان خطوط را نشان می دهد، ممکن است بیشتر مجبور شوید پانل را تعویض کنید و بسته به تلویزیون سونی و مدل آن، تعویض پنل می تواند یک کار پرهزینه باشد.

تلویزیون سونی صدا ندارد

اگر صفحه تلویزیون سونی شما کاملاً خوب است اما صدایی وجود ندارد، به سادگی به این معنی است که این یک نقص در برد مدار یا یک نقص بلندگو است.

این مطلب را از دست ندهید   مشکل خط افتادن روی تلویزیون

برای بررسی صدا، صدا را روی کنترل از راه دور به حداکثر برسانید. مطمئن شوید ورودی تلویزیون سونی درست است، تلویزیون سونی در حالت بی صدا نیست یا هدفونی به جک خروجی صدا تلویزیون سونی در کنار یا جلوی تلویزیون سونی شما متصل نیست.

همچنین، بررسی کنید که آیا تمام کابل‌های متصل به پشت تلویزیون سونی شما مناسب هستند و شل نیستند. اگر هنوز صدا وجود ندارد، باید با یک متخصص تماس بگیرید تا تلویزیون سونی را باز کند و برد مدار را بررسی کند.

صفحه تلویزیون سونی سیاه / خالی است

اگر اغلب با این مشکل مواجه بوده اید، این نشان می دهد که عمر تلویزیون سونی شما تقریباً به پایان رسیده است و زمان آن رسیده است که به یک تلویزیون سونی جدید ارتقا دهید.

هنگامی که تلویزیون سونی دارای بلندگوهایی است که کاملاً خوب کار می کنند اما تصویری ندارند، عمدتاً سیستم نور پس زمینه یا برد منبع تغذیه مشکل دارد که باید تعویض شود. در مورد تلویزیون سونی LCD، با کمک نور پس زمینه ای که برای روشن کردن تصویر روی صفحه استفاده می شود، کار می کند. هنگامی که نور پس زمینه شروع به مشکل می کند، صفحه نمایش خالی می شود.

برای رفع این مشکل، نور پس زمینه باید توسط متخصص تلویزیون سونی جایگزین شود. دلیل احتمالی دیگر این است که نور پس زمینه تلویزیون سونی LCD که دارای اینورتر برق است از کار افتاده است. هنگامی که این اتفاق می افتد، ممکن است نیاز به تعویض اینورتر یا خازن داشته باشید.

این مشکل ممکن است به ندرت در دوره گارانتی سازنده ایجاد شود، اما اگر رخ داد، می توانید آن را تحت گارانتی تعویض کنید.

این مطلب را از دست ندهید   صفحه اصلی و تنظیمات در تلویزیون

چراغ تلویزیون چشمک می زند اماروشن نمی شود

این دوباره یک مسئله رایج است که اکثر مردم از آن شکایت دارند. هنگام روشن کردن تلویزیون سونی با استفاده از کنترل از راه دور، اگر متوجه شدید که چراغ چشمک می زند اما صفحه نمایش خالی است، این یک مشکل مربوط به اتصال الکتریکی است.

می توانید سیم برق را از دستگاه جدا کنید و 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا دوباره آن را وصل کنید. اگر این فقط یک مشکل ساده اتصال برق است، باید مشکل را برطرف کنید. اگر هنوز صفحه نمایش روشن نمی شود، باید با یک متخصص تلویزیون سونی تماس بگیرید تا مشکل را حل کند.

صفحه تلویزیون سونی همچنان سوسو می زند

سوسو زدن صفحه تلویزیون سونی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، که بیشتر یک مشکل رایج در تلویزیون سونی های LED است. یکی از دلایل اصلی این موضوع، شل شدن یا معیوب بودن کابل ها است که منجر به لرزش صفحه نمایش می شود.

در مورد کابل‌های HDMI (رابط چندرسانه‌ای با وضوح بالا)، متوجه برف یا سوسو زدن رنگ‌ها خواهید شد. با سایر انواع کابل آنالوگ، بیشتر متوجه تغییر ناگهانی در روشنایی و شدت رنگ خواهید شد.

تعویض کابل یا بررسی استحکام آن باید مشکل را حل کند. یکی دیگر از دلایل احتمالی که باعث سوسو زدن می شود می تواند سایر لوازم خانگی باشد که در صورت قرار گرفتن در مدار یکسان، برق کافی مصرف می کنند.

در برخی موارد، ممکن است این اتفاق بیفتد زیرا برد پردازنده اصلی از طریق خط کنترل به چراغ‌های پشتی LED فرمان می‌دهد تا خاموش شوند. برای حل این مشکل، باید یک نوار LED یا برد پردازنده جدید تهیه کنید.

این مطلب را از دست ندهید   دلایل صدا نداشتن تلویزیون سونی

خواه یک مشکل پنل یا یک مشکل فنی عمده تلویزیون سونی باشد، حل این مشکلات یک امر پرهزینه است. بهتر است هیچ یک از این علائم را نادیده نگیرید و قبل از بدتر شدن مشکل با یک متخصص مجاز تلویزیون سونی تماس بگیرید.

اگر سال‌هاست که از تلویزیون سونی خود استفاده می‌کنید و قصد دارید تلویزیون سونی خود را ارتقا دهید، در اینجا نکاتی وجود دارد که باید قبل از خرید تلویزیون سونی جدید در نظر داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: کدام برند تلویزیون بیشتر دوام می آورد؟

تعمیر تلویزیون سونی

0/5 (0 نقد و بررسی)
اندازه گیری صفحه تلویزیون

نحوه اندازه گیری صفحه تلویزیون سونی

اندازه گیری صفحه تلویزیون. به یک تلویزیون سونی جدید برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود توجه کرده اید؟ بدون دانستن اینکه باید به چه …

ادامه مطلب
ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون

علت ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون سونی

ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون. آیا از اینکه تلویزیون سونی شما همچنان پیام‌های «بدون سیگنال» را نشان می‌دهد ناامید هستید؟ اگر بله، پس ممکن است …

ادامه مطلب
دلایل کم نور موضعی در تلویزیون

دلایل کم نور موضعی در تلویزیون سونی

دلایل کم نور موضعی در تلویزیون . هنگام انتخاب یک تلویزیون سونی جدید، مشخصات بسیار زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید – اندازه …

ادامه مطلب
تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV

تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV

تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV . اجرای پخش DTV (تلویزیون سونی دیجیتال) و HDTV (تلویزیون سونی با وضوح بالا) در سال 2009 در …

ادامه مطلب
روشن نشدن تلویزیون سونی

اقدامات مهم برای تعمیر روشن نشدن تلویزیون سونی

روشن نشدن تلویزیون سونی. آیا به تازگی متوجه شده اید که تلویزیون سونی شما روشن نمی شود؟ درست مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، تلویزیون سونی …

ادامه مطلب