نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نحوه اندازه گیری صفحه تلویزیون سونی

اندازه گیری صفحه تلویزیون چگونه انجام می‌شود؟به یک تلویزیون سونی جدید برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود توجه کرده اید؟ بدون دانستن اینکه باید به چه چیزی توجه کنید، پیدا کردن اندازه تلویزیون سونی می تواند یک تجربه گیج کننده باشد.

ممکن است در نهایت یک تلویزیون سونی خیلی بزرگ یا خیلی کوچک برای اتاق خود بخرید – به این معنی که یا به جزئیات نگاه می کنید یا مطمئن نیستید که روی کدام قسمت از عمل تمرکز کنید.

در اینجا، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه اندازه صفحه نمایش عالی را پیدا کنید تا تجربه تماشای خود را به یک درجه ارتقا دهید.

اندازه گیری صفحه تلویزیون
اندازه گیری صفحه تلویزیون

ماشین حساب اندازه صفحه تلویزیون سونی

به اندازه کافی خنده دار، انتخاب اندازه تلویزیون سونی بهینه برای اتاق شما ارتباط کمی با اندازه گیری عرض یا ارتفاع مرکز سرگرمی شما دارد. در واقع، همه چیز به این بستگی دارد که شما قصد دارید چقدر از صفحه بنشینید. این معادله ساده یافتن اندازه مناسب را بسیار ساده تر می کند:

فاصله تماشای تلویزیون سونی (به اینچ) / 2 = اندازه تلویزیون سونی توصیه شده

بیایید آن را تجزیه کنیم. متر نوار خود را بیرون بیاورید و فاصله بین مبل خود و مکانی را که قرار است تلویزیون سونی خود را قرار دهید پیدا کنید. بیایید بگوییم که فاصله 8 فوت است، یعنی 96 اینچ است. اکنون، آن عدد را بر 2 تقسیم کنید و اندازه صفحه نمایش مناسب برای اتاق خود را پیدا خواهید کرد. در این مورد، 48 اینچ است.

اندازه گیری صفحه تلویزیون
اندازه گیری صفحه تلویزیون

شایان ذکر است که عددی که دریافت می‌کنید تنها یک نشانه است – قطعاً افزایش چند اندازه و استفاده حداکثری از فضای خود ضرری ندارد. و اگر قصد ارتقا به رزولوشن Ultra HD را دارید، پیدا کردن تلویزیون سونی 4K با اندازه کمتر از 40 اینچ بسیار نادر است. بنابراین، اگر در حال خرید یک تلویزیون سونی جدید برای اتاق خواب یا اتاق کودک هستید، این را در نظر داشته باشید.

این مطلب را از دست ندهید   بررسی علت سیاه شدن صفحه نمایشگر تلویزیون

بسیاری از کاربران تلویزیون‌های هوشمند به خصوص محصولات سونی با تنظیم و مدیریت یک برنامه جدید در تلویزیون مشکل دارند. به همین دلیل در مقاله « نحوه اضافه کردن و مدیریت برنامه در تلویزیون سونی » این موضوع را به طور کامل مورد بررسی قرار داده‌ایم.

نحوه اندازه گیری صفحه نمایش تلویزیون سونی به صورت مرحله به مرحله

اگر فکر می کنید اگر تلویزیون سونیی بخرید که مثلاً 55 اینچ است، اندازه صفحه نمایش دقیقاً 55 اینچ است، بخشیده می شوید. با این حال، این مورد بسیار نادر است. در واقع، سازندگان صفحه نمایش را به صورت مورب، از گوشه ای به گوشه دیگر، بدون در نظر گرفتن فضایی که لبه ها (یا “قاب ها”) اشغال می کنند، اندازه گیری می کنند. بنابراین، مگر اینکه تلویزیون سونی شما کاملاً بدون حاشیه باشد، احتمالاً کمتر از اندازه تبلیغ شده است.

امیدوارم هنوز متر نوار را کنار نگذاشته باشید. بهترین راه برای اندازه گیری اندازه واقعی صفحه نمایش تلویزیون سونی این است که به صورت مورب، از گوشه ای به گوشه دیگر بروید و حاشیه ها را کنار بگذارید. وقتی نوبت به خرید تلویزیون سونی جدید در فروشگاه می رسد، متر نواری خود را همراه داشته باشید. به این ترتیب، می توانید اندازه واقعی صفحه نمایش را به همراه وضوح تصویر و ویژگی ها مقایسه کنید.

اندازه گیری صفحه تلویزیون
اندازه گیری صفحه تلویزیون

اگر قصد دارید تلویزیون سونی را در کابینت یا واحد سرگرمی قرار دهید، به اندازه گیری ارتفاع و عرض تلویزیون سونی و فضایی که در آن قرار می گیرد نیز نیاز دارید. فراموش نکنید که ارتفاع را از پایه پایه اندازه گیری کنید، نه فقط از صفحه نمایش! برای راحتی نهایی هنگام وصل کردن کنسول و پخش کننده Blu-Ray، بهتر است حداقل 2 تا 3 اینچ بین هر طرف تلویزیون سونی و دستگاه فاصله داشته باشید. به این ترتیب، وقتی صفحه نمایش را به اطراف حرکت می دهید یا کابل HDMI را وصل می کنید، تلویزیون سونی آسیب نمی بیند.

این مطلب را از دست ندهید   بهتر کردن تصویر تلویزیون سونی برای بازی
0/5 (0 نقد و بررسی)
افزایش طول عمر تلویزیون

نکاتی برای افزایش طول عمر تلویزیون سونی

برای افزایش طول عمر تلویزیون چه نکاتی باید رعایت کنید؟ تلویزیون سونی به یکی از محبوب ترین لوازم خانگی و اعتیاد مردم در سراسر جهان …

ادامه مطلب
اندازه گیری صفحه تلویزیون

نحوه اندازه گیری صفحه تلویزیون سونی

اندازه گیری صفحه تلویزیون چگونه انجام می‌شود؟به یک تلویزیون سونی جدید برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود توجه کرده اید؟ بدون دانستن اینکه باید …

ادامه مطلب
اضافه کردن و مدیریت برنامه در تلویزیون

نحوه اضافه کردن و مدیریت برنامه در تلویزیون سونی

اضافه کردن و مدیریت برنامه در تلویزیون چگونه انجام می‌شود؟ تلویزیون سونی‌های هوشمند دستگاه‌های متصل به اینترنت هستند که به شما امکان می‌دهند بدون اتصال …

ادامه مطلب
کم نور موضعی در تلویزیون

دلیل کم نور موضعی در تلویزیون سونی

دلیل کم نور موضعی در تلویزیون sony چیست؟ هنگام انتخاب یک تلویزیون سونی جدید، مشخصات بسیار زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید – …

ادامه مطلب
شماره مدل تلویزیون سونی

درباره شماره مدل تلویزیون سونی و SKU چه می دانید

شماره مدل تلویزیون سونی چیست؟ مدل تلویزیون سونی و شماره های SKU ترکیبی از اعداد و گاهی حروف هستند که اطلاعاتی در مورد مدل تلویزیون …

ادامه مطلب