نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فلت تلویزیون سونی

فلت تلویزیون سونی

فلت تلویزیون سونی قبل از توضیح در مورد نحوه تعمیر آن ابتدا در مورد عملکرد این قطعه توضیح کوتاهی می دهیم.

فلت پنل قطعات و نوارهای نرم و انعطاف‌پذیری ارتباطی ایست برای توضیح ساده تر ابتدا به این نکته توجه کنید که تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی از ستون های رنگی تشکیل شده است که در کنار یکدیگر قرار گرفته است حال ابتدا تصور کنید تلویزیون شما به دو بخش چپ و راست تقسیم شده است.

سپس این دو بخش را نیز به 3 بخش تقسیم کنید اکنون شما 6 بخش، در کنار یکدیگر دارید. (این تقسیم در هر تلویزیون متفاوت و بسته به سایز تلویزیون متغییر است)

این 6 ستون به وسیله ی یک پل ارتباطی به نام فلت با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. این فلت در وسط آی سی پردازشگر قرار دارد.

بروی هر فلت یک ای سی وجود دارد برای پردازش تصویر و عملکرد آن به این گونه است که ورودی آن اطلاعاتی در مورد تصاویر از برد آدرس و خروجی آن پردازش این تصاویر برای خط های مختلف تصویر است.

به طور کلی فلت وظیفه ی انتقال تصاویر پردازش شده از برد آدرس به پنل تلویزیون است.

خرابی فلت تلویزیون سونی

خرابی در این قطعه عمداتاً در اثر آبخوردگی به وجود می آید پس می توان گفت یکی دیگر از قطعه هایی که ممکن است در آبخوردگی دچار خرابی شود همین فلت تلویزیون است.

مکان این قطعه در زیر قاب و سطح جلوئی تلویزیون و وارد شدن هر گونه مایعات به این قسمت از تلویزیون این پنل اتصالی پیدا کرده و اتصال بین فلت و برد آدرس میسر نمی شود.

این مطلب را از دست ندهید   قابلیت Vertical Surround Engine

تعمیر فلت تلویزیون سونی

همانطور که گفته شد فلت تلویزیون‌در ایجاد تصویر دخیل است پی هرگونه خراب یدر این قطعه باعث بوجود آمدن اختلال در تصویر تلویزیون می شود.

اگر آسیبی که وارد شده فقط بر روی برد آدرس و فلت آبخورده بود، قابل تعمیر است ولی اگر آسیب به فلت رسیده باشد (آسیب کامل خطوط ارتباطی و یا خرابی کامل آی سی پردازنده) دیگر تعمیر جوابگو نیست و فلت نیاز به تعویض دارد.

بد نیست بدانید به دلیل ظریف بودن این قطعه اماکان تعمیر آن با چشم غیر مسلح امکان پذیر نیست.

برای تعمیر نیز تعمیرکاران قالباً از لوپ ها و تجهیزات ویژه و پیشرفته استفاده می کنند.

در مسئله ی تعویض نیز تعمیر کاران قالبا ً از بندینگ ماشین استفاده می کنند مراحل تعویض نیز به این گونه است که در قدم اول ابتدا فلت معیوب از تلویزیون سونی جدا شده و در قدم دوم محل برای قرار گرفتن فلت جدید آماده سازی می شود. در آخر نیز با نهایت دقت فلت جدید در محل قرار می گیرد.

با توجه به گفته های قبل همه این مراحل با وجود دستگاه بندینگ ماشین میسر می شود.

لازم است بدانید که بندینگ ماشین یا Bonding Machine ابزاری است تخصصی و ویژه برای تعمیر صفحه نمایشگر تلویزیون است.

عملکرد این دستگاه پیشرفته به این گونه است که با چسباندن دوباره COF با استفاده از کمپرس های فشار هوای داغ، لنزهای فوق پیشرفته اپتیکال، سیستم نمایش دو گانه، پنل کوارتز و رابط کاربری ابزار گرمادهی با ال سی دی و همچنین برد مرکزی PCB اقدام به تعمیر قطعه آسیب دیده می کند.

این مطلب را از دست ندهید   تنظیمات تصویر در تلویزیون

طبق آمار بدست آمده عمده خرابی تلویزیون های جدید و پیشرفته ایجاد اختلال در فلت COF است که نیاز به تعمیر صفحه نمایشگر با استفاده از بندیگ ماشین (Bonding Machin)، این مشکل پیش آمده برطرف می شود.

علائمی که تلویزیون سونی در اثر خرابی فلت از خود نشان می دهد

طبق مطالب گفته شد، اگر ایرادی در فلت به وجود آید به صورت مستقیم بر تصویر و صفحه نمایشگر اثر می گذارد. (این آسیب عمدتاً بر اثر ورود و نفوذ مایعات به فلت است این آبخوردگی ممکن در تمیز کاری بوجود آید و یا سهواً برروی این قطعه آب ، مایعات ریخته و یا ممکن است در اثر وجود بخار آب در هوا این مشکل به وجود آید)

به دلیل گستردگی فلت برروی صفحه نمایش ممکن است اشکالات ظاهری مختلفی به وجود آید اما منشأ این خرابی حتماً در اثر آبخوردگی این قطعه است.

در هر صورت تعدادی از خرابی های رایج به صورت زیر است:

  • در صفحه نمایشگر تصاویر نوار های تیره و روشن به وجود آمده است اما در زیر این نوار های تیره و روشن تصویر مشاهده می شود.
  • در صفحه نمایشگر نوار های تیره و روشن به وجود آمده است که در زیر آن تصویر وجود ندارد.
  • تصویر به صورت دونیمه می شود
  • تغییر در فاز رنگ ها یا به عبارتی نگاتیو شدن تصویر
  • در تصویر خطوط باریک رنگی، به صورت سفید و یا تیره به وجود می آید

0/5 (0 نقد و بررسی)
مشکلات تلویزیون سونی

رفع رایج ترین مشکلات تلویزیون سونی

مشکلات تلویزیون سونی. در یک نگاه، تلویزیون سونی ساده به نظر می رسد. با این حال، تلویزیون سونی های مدرن دستگاه های پیچیده ای با …

ادامه مطلب
تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون

راهنمای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سونی

 تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون. همه تلویزیون سونی‌ اندرویدی اخیر دارای یک کنترل از راه دور صوتی هستند که برای روشن کردن آن، پیمایش رابط …

ادامه مطلب
تلویزیون هوشمند سونی براویا

آشنایی با تلویزیون هوشمند سونی براویا 55X9000H

تلویزیون هوشمند سونی براویا. یکی از لوازم های الکتریکی مهم که امروزه می توان آن را در مکان های گوناگون یافت تلویزیون ها می باشد. …

ادامه مطلب
صفحه سفید تلویزیون

تعمیر صفحه سفید تلویزیون سونی

آیا به صفحه سفید تلویزیون سونی خود خیره شده اید و مطمئن نیستید که برای رفع آن چه کاری انجام دهید؟ اغلب اوقات، کارهایی وجود …

ادامه مطلب
تلویزیون سونی هوشمند

تبدیل تلویزیون سونی به تلویزیون سونی هوشمند

تلویزیون سونی هوشمند . شما می توانید بدون صرف هزینه زیاد، تلویزیون سونی را به روش های مختلف به تلویزیون سونی هوشمند تبدیل کنید. تقریباً …

ادامه مطلب