نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

چشمک زدن چراغ تلویزیون

چشمک زدن چراغ تلویزیون سونی به چه معناست؟

در این مقاله سعی بر آشنایی شما با معنی چشمک زدن تلویزیون شما را داریم که این چشمک زدن می تواند به معنای وجود ایراد و مشکلی در تلویزیون شما باشد.

این چشمک زدن به عنوان آپشن جدید در تلویزیون قرار گرفته که به شما وجود ایرادی در دستگاه را نشان می دهد که باید اقدام به برطرف کردن آن کنید.

جالب است بدانید طراحان و مهندسین سونی این چشمک زدن را به عنوان یک زبان خاص برای نشان دادن ایراد در دستگاه قرار داده اند.

این چشمک زدن بسته به نوع ایراد می تواند تعداد دفعات متفاوتی را داشته باشد تا بفهماند که مشکل تلویزیون از کدام قطعه بوده و یا این مشکل مربوط به کدام عملکرد در تلویزیون است.

هشدار تلویزیون به این صورت است که زمانی که شما اقدام به روشن کردن تلویزیون می کنید ابتدا دستگاه به حالت استند بای رفته و سپس چراغ قرمز جلوی آن شروع به چشمک زدن می کند و بعد از گذشت چند ثانیه، دوباره این چشمک زدن شروع می شود.

شرکت سونی در طراحی خود برای هر مدل تعداد متفاوتی چشمک را در نظر گرفته است.

در هنگام مشاهده این چشمک زدن ها شما ابتدا باید اقدام به شمردن تعدا چشمک ها کرده و مدل دقیق تلویزیون سونی خود را بدانید و سپس با در جریان گذاشتن این مشکل با مشاوران و متخصصین اقدام به حل آن کنید.

البته باید این نکته را بدانید که بعضی از این چشمک ها در تمامی مدل ها مشترک بوده است و نشان دهنده ایرادی مشترک در تمامی مدل ها بوده است که در ادامه مقاله به شرح آن پرداخته می شود.

این مطلب را از دست ندهید   مشکلات متداول در تلویزیون
چشمک زدن چراغ تلویزیون سونی به چه معناست؟
چشمک زدن چراغ تلویزیون سونی به چه معناست؟

مشاهده دوبار چشمک در چراغ تلویزیون سونی

دوبار چشمک زدن در تمام مدل ها یکی بوده و این نکته را به شما گوشزد می کند که قطعه پاور تلویزیون دچار مشکل شده است.

مشاهده سه بار چشمک در چراغ تلویزیون سونی

در صورت مشاهده سه بار چشمک زدن این را بدانید که مین برد تلویزیون دچار اختلال شده و یا در برد پاور مشکلی رخ داده است.

مشاهده چهار بار چشمک در چراغ تلویزیون سونی

در اکثر موارد مشاهده چهار چشمک به این معناست که مشکلی در نرم افزار بوجو آمده است.

یا می توان گفت که در برد درایور بک لایت مشکلی به وجود آمده است و باید اقدام به تعمیر آن کنید.

مشاهده پنج بار چشمک در چراغ تلویزیون سونی

مشاهده پنج بار چشمک یکی از رایج ترین و متداول ترین تعداد چشمک هاست که معنی آن وجود اختلالی در برد تی کان و پنل تلویزیون است.

پخش شدن رنگ ها و یا به هم ریختگی در تصویر در تلویزیون سونی

پخش شدن رنگ و به هم ریختگی تصویر ها یکی از رایج ترین و شایع ترین ایراداتی ست که در صفحه نمایشگر رخ می دهد. این مشکل پخش شدن رنگ می تواند به چند نوع خود را نشان دهد مثلا ممکن است به صورت رنگین کمانی از رنگ ها در صفحه نمایشگر ظاهر شود و یا خط عمودی یا افقی روی تصویر ایجاد شود که همگی مربوط به وجود اختلال در صفحه نمایشگر می باشد.

این اختلال را می توان به وجود اختلال در بک لایت ها، مین برد، قطعه منبع تغذیه و یا وجود اینورتور در تلویزیون ربط داد.

این مطلب را از دست ندهید   بهترین روش استفاده از تلویزیون های سونی

نبود تصویر در تلویزیون سونی

ممکن است مشکل قطع و یا نبود تصویر در تلویزیون شما نیز به وجود آید. این قطعی تصویر می تواند به علت بروز مشکلی در بک لایت و یا نقصی در Tcon تلویزیون شما باشد. که باید اقدام به رفع آن را انجام دهید.

حرف آخر در تعمیر تلویزیون سونی

نکات گفته شده مثل خاموشی بی دلیل و ناگهانی تلویزیون و چشمک زدن آن، قطع شدن صدا در تلویزیون سونی، از بین بردن مشکل نگاتیو شدن و یا ایجاد حالت نویز روی تصویر، قطع شدن تصویر و … می تواند توسط تعمیرکار و تیمی مجرب و حرفه ای شناسایی و عیب یابی شود.

به کادر مجرب گفته می شود که کارآزموده بوده و تجهیزات و دستگاه های روز دنیا را در اختیار داشته باشند تا بتوانند تعمیرات و عیب یابی تلویزیون ها را مطابق با استاندارد های بین المللی انجام دهند و در گرفتن اعتماد از مشتریان خود تمام تلاش را داشته باشند.

نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی این افتخار را دارد که به تمام نقاط تهران سرویس دهی داشته باشند و در سریع ترین زمان ممکن می توانند تلویزیون سونی شما را با سرعت و نهایت دقت تعمیر کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
مشکلات تلویزیون سونی

رفع رایج ترین مشکلات تلویزیون سونی

مشکلات تلویزیون سونی. در یک نگاه، تلویزیون سونی ساده به نظر می رسد. با این حال، تلویزیون سونی های مدرن دستگاه های پیچیده ای با …

ادامه مطلب
تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون

راهنمای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سونی

 تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون. همه تلویزیون سونی‌ اندرویدی اخیر دارای یک کنترل از راه دور صوتی هستند که برای روشن کردن آن، پیمایش رابط …

ادامه مطلب
تلویزیون هوشمند سونی براویا

آشنایی با تلویزیون هوشمند سونی براویا 55X9000H

تلویزیون هوشمند سونی براویا. یکی از لوازم های الکتریکی مهم که امروزه می توان آن را در مکان های گوناگون یافت تلویزیون ها می باشد. …

ادامه مطلب
صفحه سفید تلویزیون

تعمیر صفحه سفید تلویزیون سونی

آیا به صفحه سفید تلویزیون سونی خود خیره شده اید و مطمئن نیستید که برای رفع آن چه کاری انجام دهید؟ اغلب اوقات، کارهایی وجود …

ادامه مطلب
تلویزیون سونی هوشمند

تبدیل تلویزیون سونی به تلویزیون سونی هوشمند

تلویزیون سونی هوشمند . شما می توانید بدون صرف هزینه زیاد، تلویزیون سونی را به روش های مختلف به تلویزیون سونی هوشمند تبدیل کنید. تقریباً …

ادامه مطلب