دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

علت قطعی صدای تلویزیون

علت قطعی صدای تلویزیون

قطع صدای تلویزیون سونی براویا

وقتی صدا و صدا کار نمی کنند، داشتن تلویزیون فایده ای ندارد. این به این دلیل است که صدا برای لذت بردن کامل از فیلم ها، نمایش های تلویزیونی یا موسیقی مهم است. با این حال، قطع صدای تلویزیون سونی براویا یک مشکل رایج است، اما راه حل های مختلفی در دسترس است! صدای تلویزیون سونی براویا قطع می شود

1) گیرنده استریو

تلویزیون سونی براویا با گیرنده استریو صوتی/تصویری یکپارچه شده است که تحویل صدا را بهینه می کند. با این حال، هنگامی که گیرنده استریو کار نمی کند اما به تلویزیون متصل است، صدا قطع می شود و مانعی در صدا ایجاد می شود. به همین دلیل باید گیرنده استریو را خاموش کنید و صدا بهینه می شود.

2) سیم

در صورتی که بلندگوها را به تلویزیون سونی براویا خود وصل کرده اید اما صداهای برشی شنیده می شود، باید سیم های بلندگو را مشاهده و تعمیر کنید. برای شروع، سیم‌های بلندگو باید به درستی به گیرنده A/V و همچنین بلندگوها وصل شوند، بنابراین اتصال را دوباره بررسی کنید.

اگر اتصال از قبل روی نقطه باشد، این احتمال وجود دارد که سیم ها آسیب دیده باشند و نیاز مبرمی به تعویض داشته باشند. هنگام تعویض سیم ها، مطمئن شوید که بهترین ها را انتخاب می کنید زیرا می توانند مستقیماً بر کیفیت صدا تأثیر بگذارند.

علاوه بر بررسی کیفیت و وصل شدن سیم ها، باید موقعیت آن را نیز بررسی کنید. این به این دلیل است که اگر سیم‌های بلندگو خیلی به کابل‌های برق نزدیک باشد، می‌تواند باعث مشکلات عملکرد شود. به همین دلیل، باید سعی کنید سیم های بلندگو را از کابل های برق/برق دور کنید و به احتمال زیاد مشکل انتقال صدا حل می شود.

این مطلب را از دست ندهید   بک لایت تلویزیون Sony

جهت بهره‌گیری از خدمات سونی وارد لینک زیر شوید:

تعمیر تخصصی تلویزیون سونی

3) دستگاه های الکترونیکی

هنگامی که چندین دستگاه الکترونیکی در اطراف تلویزیون سونی براویا متصل هستند، نیازی به گفتن نیست که آنها می توانند با سیگنال های تلویزیون تداخل داشته باشند، بنابراین صدا یا صداها قطع می شود. به همین دلیل، باید اطراف تلویزیون خود را تجزیه و تحلیل کنید و وسایل الکترونیکی غیر ضروری را جدا کنید زیرا احتمال تداخل سیگنال را کاهش می دهد. هنگامی که هیچ مانعی در اتصالات بی سیم وجود ندارد، کیفیت صدا ساده می شود.

4) گیرنده A/V

اگر صدا همچنان در حال قطع است، باید گیرنده صوتی/تصویری را ریست کنید. این به این دلیل است که تنظیم مجدد، گیرنده را به تنظیمات پیش فرض کارخانه برمی گرداند. برای دستورالعمل های تنظیم مجدد کارخانه، می توانید دفترچه راهنمای گیرنده را بررسی کنید.

اگر نسخه چاپی را پیدا نکردید، دفترچه راهنما نیز در صفحه پشتیبانی مدل خاص موجود خواهد بود. بنابراین، هنگامی که گیرنده A/V به تنظیمات پیش فرض بازنشانی شد، به صدای یکپارچه دسترسی خواهید داشت.

5) بلندگوها

تلویزیون سونی براویا مانند هر تلویزیون دیگری دارای بلندگوهای داخلی است. بنابراین، اگر صدا قطع شود، این احتمال وجود دارد که بلندگوهای داخلی آسیب دیده یا خراب شده باشند. راه حل کوتاه مدت اتصال بلندگوهای شخص ثالث به تلویزیون است زیرا صدا از طریق آن بلندگوها می آید.

از طرف دیگر، اگر می خواهید یک تعمیر دائمی داشته باشید، باید با تکنسین تلویزیون تماس بگیرید و صداهای داخلی را تعمیر کنید. اگر تلویزیون دارای گارانتی است، فقط از پشتیبانی مشتری سونی برای تعویض یا تعمیر رایگان بلندگو بخواهید.

این مطلب را از دست ندهید   عدم سیگنال تلویزیون

مقالات مرتبط:

بررسی تلویزیون OLED 48 اینچی سونی KD-48A9

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 14 =