دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

روشن نشدن تلویزیون

روشن نشدن تلویزیون

روشن نشدن تلویزیون سونی

روشن نشدن تلویزیون سونی ، از آن دسته مشکلات غیرمتداولی است که میتواند نگرانی‌های بسیاری را برای  کاربرانی که از این دستگاه استفاده می‌کنند به همراه داشته باشد. از آن جا که ساختار تلویزیون های سونی امروزی، پیچیده و هوشمند است، بررسی و عیب یابی این مشکل نیاز به تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد. دلایل مختلفی به بروز این اختلال دامن میزند که از مهم ترین آن ها میتوان به خرابی برد پاور یا تغذیه ی تلویزیون سونی اشاره داشت.

برد پاور وظیفه‌ی تأمین ولتاژ در تلویزیون را بر عهده دارد که بر اثر عواملی مثل حرارت بالا و توان مصرفی بیش از حد و همچنین بالا بودن ولتاژ برق شهر که به عنوان یک عامل بیرونی شناخته می شود تحت تاثیر قرار گرفته و دچار خرابی می شود. برد  تغذیه‌ی تلویزیون سونی، علی رغم کیفیتی که دارد، ممکن است با هر گونه عدم تعادل در ولتاژ برق دچار آسیب دیدگی های جزیی و کلی شود. بروز این آسیب میتواند روشن نشدن تلویزیون سونی را به دنبال داشته باشد. اگر از دارندگان تلویزیون های سونی هستید و با چنین مشکلی مواجه شدید، این مقاله به شما اختصاص دارد. با ما همراه باشید تا به بررسی دقیق تر این اختلال در واحد تعمیرات تلویزیون بپردازیم.

دلایل روشن نشدن تلویزیون سونی

همانطور که گفته شد، روشن نشدن تلویزیون سونی، معمولا به دلیل خرابی برد پاور یا تغذیه، رخ میدهد. اما دلایل دیگری هم میتواند روشن نشدن تلویزیون سونی را به دنبال داشته باشد که از مهم ‌رین آن ها میتوان به عدم کارکرد درست مین برد تلویزیون اشاره داشت. علاوه بر این، خرابی برد بک لایت، برد تی کان و پنل، نیز میتواند به روشن نشدن تلویزیون سونی، منجر شود. عیب یابی و تشخیص نوع خرابی، علاوه بر تخصص و مهارت بالا، نیازمند ابزار و لوازم پیشرفته ایست که متاسفانه بسیاری از مراکز تعمیر از آن برخوردار نیستند. از این رو لازم است عیب یابی و تعمیر آن را به نمایندگی های معتبری نظیر نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی سپرد.

این مطلب را از دست ندهید   تلویزیون سونی سری X900H

تعمیر مشکل روشن نشدن تلویزیون سونی

پس از پرداختن به دلایل روشن نشدن تلویزیون سونی، ذکر این نکته ضروری به نظر می‌رسد که در صورت مشاهده خرابی در تلویزیون خود بهتر است تعمیر آن را صرفا به کارشناسان زبده این حوزه بسپارید. وقتی تلویزیون روشن نمی شود، ابتدا باید عیب یابی دقیقی از علت این اختلال صورت بگیرد. پس از عیب یابی تخصصی، پروسه‌ی تعمیر دستگاه آغاز می‌شود. گاهی ممکن است شدت اختلال تا حدی باشد که تعمیرکار، از مسیر تعویض قطعات مشکل تلویزیون را حل کند.

در هر صورت عیب یابی صحیح و تخصصی، کمک می کند تا منشا مشکل به وجود آمده به درستی شناسایی شود و تعمیر از مسیر صحیح پیش گرفته شود. در مرکز تعمیرات تلویزیون سونی، با استفاده از ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته، بهترین و با کیفیت ترین خدمات تعمیر، در خصوص رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون سونی، اجرا می شود. متخصصان این مجموعه، به دلیل آشنایی با ساختار کلی و تکنولوژی های به کار رفته در انواع تلویزیون ها خدماتی منحصر به فرد را به کاربران ارائه می دهند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =