نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر خطوط عمودی و افقی تلویزیون

راهکارهای مهم تعمیر خطوط عمودی و افقی تلویزیون

خطوط عمودی و افقی تلویزیون. یکی از معضلات کاربران تلویزیون این است که بینندگان تلویزیون می‌بینند که روی صفحه تلویزیون شان خطوط عمودی و افقی پدیدار شده است. در اینجای کار کاربران به این نتیجه می‌رسند که باید به تعمیر خطوط عمودی و افقی تلویزیون بپردازند.

نحوه رفع خطوط عمودی و افقی تلویزیون

برطرف کردن این خطوط نیازمند این است که بدانید علت به وجود آورنده این خطوط عمودی و افقی چیست؟ اگر علت را بدانید می‌توانید آن را از ریشه حل کنید و جلوی به وجود آمدن مجدد خطوط عمودی و افقی را بگیرید.

برای تعمیر خطوط عمودی و افقی تلویزیون در نظر داشته باشید که کابل‌های متصل به تلویزیون، آسیب دیده نبودن نمایشگر تلویزیون از جمله موارد مهمی است که باید به آن توجه کنید. اگر این موارد درست کار نکنند امکان به وجود آوردن این خطوط عمودی و افق وجود دارد.

خطوط عمودی و افقی تلویزیون

علت بوجود آمدن خطوط عمودی افقی

در این بخش به بررسی علت‌های به وجود آوردن خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون میپردازیم. همانطور که گفتیم علت به وجود آورنده این خطوط می‌تواند از مشکلات صفحه تلویزیون ناشی شده باشد یا اینکه از اتصالات و کابل‌های موجود و متصله به تلویزیون منشا گرفته باشد. حال بپردازیم به بررسی علت‌های متعدد به وجود آورنده این مشکل.

اتصال نامناسب کابل‌ها به تلویزیون

اگر در برخی مواقع خاص شاهد اتفاق افتادن این موضوع هستید و می‌خواهید به تعمیر خطوط عمودی و افقی تلویزیون خودتان بپردازید توجه کنید که چه مدت شاهد خطوط عمودی و افقی روی تلویزیون‌تان هستید. اگر این خطوط گاهی هستند و گاهی دیگر نه نشان دهنده آن است که این مشکل از قطعی اتصالات در بعضی موارد به وجود می‌آید.

این مطلب را از دست ندهید   اصلی ترین مشکلات در تلویزیون سونی

به علت لق شدن اتصالات دچار این خطوط می‌شوید. برای تعمیر خطوط عمودی و افقی تلویزیون‌تان همه کابل‌های متصل به آن را خارج کرده و از اول مجددا وصل کنید. پس از اتصال مطمئن شوید که کابل‌ها در حالتی قرار دارند که لق نمی‌خورند و در این صورت با چسب جایگاه آن‌ها را سفت کنید.

گرد و غبار پشت تلویزیون

از دیگر علت‌های خطوط روی تلویزیون باید به گرد و غبار موجود پشت تلویزوین اشاره کرد. گاهی پیش می‌آید که می‌بینید که برروی تلویزیونتان خطوط عمودی و افقی ظاهر شده است. برخی از اوقات این خطوط دقیقا به علت تمیز نکردن پشت تلویزیون در قسمت فن آن است که با ورود گرد و غبار زیاد دچار مشکل می‌شود و نمی‌تواند رنگ‌های سیستم را به درستی تحلیل و تشخیص دهد.

رفع مشکل

برای تعمیر خطوط عمودی و افقی تلویزیون در این مشکل از مرتبا تمیز کردن پشت تلویزیون و استفاده از درجه مکش خیلی پایین جارو برقی استفاده کنید. البته این یک روش پیشگیری است. اگر هر زمان دچار این مشکل شدید باید بدانید که نیاز به بررسی توسط تعمیرکار دارید و خود دست به باز کردن و بررسی تلویزیون نزنید.

ضعف در دریافت سیگنال

عدم دریافت صحیح سیگنال از دیگر دلایل به وجود آورنده خطوط بروی تصویر تلویزیون است. این مشکل به چند طریق رخ می‌دهد. اولین آن این است که خود دستگاه شما در گیرندگی مشکل دارد. به عنوان مثال گیرنده ای که از آن استفاده می‌کنید دچار مشکل شده است و یا اینکه خود دستگاه تلویزیونتان اگر گیرنده نیز هست دچار مشکل شده است.

این مطلب را از دست ندهید   نقد و بررسی تلویزیون سونی X90J

راهکارهای رفع عدم دریافت سیگنال

دلیل دیگر می‌تواند مشکل از مبدا ارسال تصویر باشد که ایستگاه مخابراتی سیگنال خوبی به دستگاه شما ارسال نمی‌کند. در حالت دوم کاری از دست شما برنمی‌آید ولی در حالت اول باید با اتصال تلویزیون دیگر به دستگاه گیرنده یا اتصال دستگاه گیرنده به تلویزیون دیگر ببینید که آیا گیرنده شما درست کار می‌کند یا خیر. اگر درست کار می‌کرد مشکل از گیرنده نیست. گیرنه داخلی ال ای دی هم می‌تواند به وجود آورنده این مشکل باشد.

داغ کردن قطعات داخلی

داغ شدن قطعات داخلی نیز می‌تواند یکی از دلایل به وجود آورنده این مشکل باشد. مشکل به این شکل بازگو می شود که بیشتر برای قطعات LED به وجود می‌آید و بیشتر هم برای مواردی که زیاد صفحه تلویزیون را روشن می‌گذارند. با داغ شدن چراغ‌های LED و قرار داشتن تلویزیون در جایی که فضای زیادی برای رد و بدل هوا وجود ندارد این اتفاق ممکن است رخ دهد.

برای جلوگیری از این اتفاق سع کنید خود با داغ شدن تلویزیون مقابله کنید. اینگونه که تلویزیون را در جاهای تنگ و تاریک و در مقابل نور خورشید قرار ندهید تا علاوه بر گرمای خودش بیشتر گرما نبیند.

نوسانات برق

در برخی مناطق برق یک منطقه دچار مشکل است و گاهی هم سیم کشی داخلی یک ساختمان دچار مشکل است و به مین دلیل موجب خطوط عمودی و افقی روی تصویر تلویزیون شما می‌شود. برای تعمیر خطوط عمودی و افقی تلویزیون تان باید به دنبال رفع نوسانات و مشکلات برقی منطقه یا محله خود باشید که با پیگیری رفع می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید   کابل های مهم برای تلویزیون سونی

مرکز تعمیرات تلویزیون سونی

در مرکز تعمیرات تلویزیون سونی شما می‌توانید هر مشکل اعم از نرم افزاری و سخت افزاری، خرابی هایی که  در سیستم تلویزیون شما وجود داشته اند یا معضلاتی که به تازگی در سیستم تلویزیونتان به وجود آمده اند را به ما بسپارید. ما با بررسی مشکل شما به تعمیر می‌پردازیم.

همچنین در رابطه با تعمیر خطوط عمودی و افقی تلویزیون تان به ما مراجعه کنید تا با اعزام متخصصان تعمیر تلویزیون به تعمیر این مشکل برای شما بپردازیم. امیدواریم از این مقاله در راستای تعمیر خطوط عمودی و افقی تلویزیون لذت برده باشید.

پیشنهاد مطالعه: تعمیر بلندگوی تلویزیون سونی

0/5 (0 نقد و بررسی)
اندازه گیری صفحه تلویزیون

نحوه اندازه گیری صفحه تلویزیون سونی

اندازه گیری صفحه تلویزیون. به یک تلویزیون سونی جدید برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود توجه کرده اید؟ بدون دانستن اینکه باید به چه …

ادامه مطلب
ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون

علت ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون سونی

ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون. آیا از اینکه تلویزیون سونی شما همچنان پیام‌های «بدون سیگنال» را نشان می‌دهد ناامید هستید؟ اگر بله، پس ممکن است …

ادامه مطلب
دلایل کم نور موضعی در تلویزیون

دلایل کم نور موضعی در تلویزیون سونی

دلایل کم نور موضعی در تلویزیون . هنگام انتخاب یک تلویزیون سونی جدید، مشخصات بسیار زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید – اندازه …

ادامه مطلب
تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV

تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV

تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV . اجرای پخش DTV (تلویزیون سونی دیجیتال) و HDTV (تلویزیون سونی با وضوح بالا) در سال 2009 در …

ادامه مطلب
روشن نشدن تلویزیون سونی

اقدامات مهم برای تعمیر روشن نشدن تلویزیون سونی

روشن نشدن تلویزیون سونی. آیا به تازگی متوجه شده اید که تلویزیون سونی شما روشن نمی شود؟ درست مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، تلویزیون سونی …

ادامه مطلب