نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

برعکس شدن تصویر تلویزیون

برعکس شدن تصویر تلویزیون سونی

برعکس شدن تصویر یک مشکل رایج نیست و ممکن است به ندرت پیش بیاید. برعکس شدن تصویر تلویزیون ممکن است به حالت های گوناگون خود را نشان دهد مثلا ممکن است تصویر برعکس شود و یا به سمت چپ یا راست صفحه بچرخد.

در این شرایط کار با تلویزیون بسیار دشوار است مثلا تمامی گزینه ها برعکس نمایش داده شده و تغییر و حرکت بسیار دشوار خواهد بود.

منشأ این مشکل می تواند در مین برد، پنل، فلت و بک لایت باشد زیرا وظیفه ی این 4 قطعه نمایش تصویر برروی صفحه نمایشگر است. به همین دلیل ممکن است برعکس شدن تصویر وجود اختلال در یکی از این قطعه ها باشد. اما برای دانستن این موضوع که این اختلال مربوط به کدام قطعه است فقط توسط متخصص امکان پذیر است تا این مشکل را ریشه یابی و بررسی کند.

به چه دلیل تصویر در تلویزیون برعکس می شود؟

طبق گفته های فوق بروز چنین اختلالی در تلویزیون ممکن است ناشی از بروز اختلال در بخش های مین برد، فلت یا پنل باشد. اما یکی از دلایلی که می توان حدس زد و بسیار رایج است مشکل خرابی فریمور مین برد و یا تنظیمات اشتباه فریمور است. به طور کلی خرابی در مین برد می تواند اصلی ترین و رایج ترین علت بوجود آمدن این در تلویزیون سونی مشکل باشد.

شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که فریمور چیست؟ فریمور در واقع برنامه ی نرم افزاری است که در چیپ حافظه مین برد تلویزیون سونی قرار دارد. وظیفه ی این قطعه این است که زمان کار و انجام عملکرد های گوناگون تلویزیون را کنترل کرده تا در زمان صحیح و مورد مقرر اجرا شود از جمله ی این عملکرد ها نمایش تصویر است که توسط فریمور تنظیم زمان اجرای آن انجام و تنظیم می شود.

این مطلب را از دست ندهید   نکات قبل از آپدیت تلویزیون

بنابراین خرابی در این قسمت از مین برد می تواند بروز مشکلی را به همراه داشته باشد.

برعکس شدن تصویر تلویزیون سونی
برعکس شدن تصویر تلویزیون سونی

برای رفع مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون سونی

برای رفع این مشکل می بایست تنظیمات تلویزیون مورد بررسی قرار گیرد و اگر تنظیمات مورد تغییر قرار گرفته بود به حالت اولیه بازگردد.

نکته ی این موضوع این است که به ندرت ممکن است تغییر در نرم افزار علل این موضوع باشد اما به هر حال بهتر است قبل از اقدام به بررسی علل سخت افزاری، نرم افزار را مورد بررسی و چک قرار دهید.

چناچه مشکل سخت افزاری بود ممکن است بر اثر وجود اشکال در مین برد و فریمور باشد.

لازم به ذکر است که برای رفع این مشکل نیز حتما از یک کارشناس و متخصص استفاده کنید تا مشکل را به درستی و به طور کامل رفع کند.

کارشناسان نیز ابتدا با بررسی از جهات نرم افزاری و سخت افزاری مشکل دستگاه را شناسایی می کنند و جهت رفع و تعمیر آن اقدام می نمایند.

اگر عیب از لحاظ سخت افزاری بود مین برد از تلویزیون جدا شده و بعد از تعمیرات لازم و برطرف کردن مشکل در جای خود قرار داده می شود اما اگر مشکل قابل تعمیر نبود تعمیرکاران برای رفع مشکل فریمور اقدام به تعویض مین برد می نمایند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
تلویزیون سونی X750H

نقد و بررسی تلویزیون سونی X750H

تلویزیون سونی X750H .X750H یک تلویزیون 4k مقرون به صرفه است. این یک تغییر قابل توجه نسبت به مدل قبلی خود، Sony X750F است، زیرا …

ادامه مطلب
تلویزیون سونی X95J

نقد و بررسی تلویزیون سونی X95J

تلویزیون سونی X95J  .X95J یک تلویزیون 4k با نور پس زمینه LED و ویژگی کم نور محلی آرایه کامل است. این محصول که به عنوان …

ادامه مطلب
تلویزیون سونی X90J

نقد و بررسی تلویزیون سونی X90J

تلویزیون سونی X90J. یکی از شرکت های که در زمینه ی ساخت تلویزیون در حال فعالیت می باشد شرکت سونی است. تلویزیون های سونی از …

ادامه مطلب
ضبط تلویزیون سونی

نحوه ضبط تلویزیون سونی مدل OLED KD65AF8

ضبط تلویزیون سونی. چه کسی نمایش مورد علاقه ای ندارد که در دنیا از دست بدهد؟ یا سریال جدیدی که دوست دارد ببیند اما فقط …

ادامه مطلب
اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون

نحوه اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون سونی

اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون. شما می خواهید دوربین مداربسته خود را به تلویزیون سونی وصل کنید اما نمی دانید چگونه آن را انجام …

ادامه مطلب