نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

برعکس شدن تصویر تلویزیون

برعکس شدن تصویر تلویزیون سونی

برعکس شدن تصویر یک مشکل رایج نیست و ممکن است به ندرت پیش بیاید. برعکس شدن تصویر تلویزیون ممکن است به حالت های گوناگون خود را نشان دهد مثلا ممکن است تصویر برعکس شود و یا به سمت چپ یا راست صفحه بچرخد.

در این شرایط کار با تلویزیون بسیار دشوار است مثلا تمامی گزینه ها برعکس نمایش داده شده و تغییر و حرکت بسیار دشوار خواهد بود.

منشأ این مشکل می تواند در مین برد، پنل، فلت و بک لایت باشد زیرا وظیفه ی این 4 قطعه نمایش تصویر برروی صفحه نمایشگر است. به همین دلیل ممکن است برعکس شدن تصویر وجود اختلال در یکی از این قطعه ها باشد. اما برای دانستن این موضوع که این اختلال مربوط به کدام قطعه است فقط توسط متخصص امکان پذیر است تا این مشکل را ریشه یابی و بررسی کند.

به چه دلیل تصویر در تلویزیون برعکس می شود؟

طبق گفته های فوق بروز چنین اختلالی در تلویزیون ممکن است ناشی از بروز اختلال در بخش های مین برد، فلت یا پنل باشد. اما یکی از دلایلی که می توان حدس زد و بسیار رایج است مشکل خرابی فریمور مین برد و یا تنظیمات اشتباه فریمور است. به طور کلی خرابی در مین برد می تواند اصلی ترین و رایج ترین علت بوجود آمدن این در تلویزیون سونی مشکل باشد.

شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که فریمور چیست؟ فریمور در واقع برنامه ی نرم افزاری است که در چیپ حافظه مین برد تلویزیون سونی قرار دارد. وظیفه ی این قطعه این است که زمان کار و انجام عملکرد های گوناگون تلویزیون را کنترل کرده تا در زمان صحیح و مورد مقرر اجرا شود از جمله ی این عملکرد ها نمایش تصویر است که توسط فریمور تنظیم زمان اجرای آن انجام و تنظیم می شود.

این مطلب را از دست ندهید   تلویزیون سونی سری XBR Z8H

بنابراین خرابی در این قسمت از مین برد می تواند بروز مشکلی را به همراه داشته باشد.

برعکس شدن تصویر تلویزیون سونی
برعکس شدن تصویر تلویزیون سونی

برای رفع مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون سونی

برای رفع این مشکل می بایست تنظیمات تلویزیون مورد بررسی قرار گیرد و اگر تنظیمات مورد تغییر قرار گرفته بود به حالت اولیه بازگردد.

نکته ی این موضوع این است که به ندرت ممکن است تغییر در نرم افزار علل این موضوع باشد اما به هر حال بهتر است قبل از اقدام به بررسی علل سخت افزاری، نرم افزار را مورد بررسی و چک قرار دهید.

چناچه مشکل سخت افزاری بود ممکن است بر اثر وجود اشکال در مین برد و فریمور باشد.

لازم به ذکر است که برای رفع این مشکل نیز حتما از یک کارشناس و متخصص استفاده کنید تا مشکل را به درستی و به طور کامل رفع کند.

کارشناسان نیز ابتدا با بررسی از جهات نرم افزاری و سخت افزاری مشکل دستگاه را شناسایی می کنند و جهت رفع و تعمیر آن اقدام می نمایند.

اگر عیب از لحاظ سخت افزاری بود مین برد از تلویزیون جدا شده و بعد از تعمیرات لازم و برطرف کردن مشکل در جای خود قرار داده می شود اما اگر مشکل قابل تعمیر نبود تعمیرکاران برای رفع مشکل فریمور اقدام به تعویض مین برد می نمایند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
رزولوشن تلویزیون های جدید

رزولوشن تلویزیون های جدید کدامند

آشنایی با نکات مهم رزولوشن تلویزیون های جدید رزولوشن تلویزیون های جدید. از مهم‌ترین فاکتور‌های خرید تلویزیون، رزولوشن تلویزیون است. در خرید تلویزیون افراد به …

ادامه مطلب
خرید سینمای خانگی

خرید سینمای خانگی سونی

نکات مهم درباره خرید سینمای خانگی سونی خرید سینمای خانگی . در دنیای امروزی که رفتن به سینما کاری سخت به نظر می‌رسد، شما با …

ادامه مطلب
اتصال موبایل به تلویزیون

آموزش اتصال موبایل به تلویزیون

صفر تا صد اتصال موبایل به تلویزیون اتصال موبایل به تلویزیون . همانطور که می‌دانید یکی از استفاده‌های تلویزیون، وصل کردن گوشی موبایل به آن …

ادامه مطلب
رزولوشن تلویزیون

رزولوشن تلویزیون چیست

آشنایی با رزولوشن تلویزیون ابتدا پیش از اینکه به توضیح رزولوشن تلویزیون بپردازیم باید ببینیم که اصل توضیح رزولوشن به چه چیزی برمی گردد. رزولوشن …

ادامه مطلب
تعمیر کنترل تلویزیون

تعمیر کنترل تلویزیون در مرکز تعمیرات تلویزیون سونی

روش های تعمیر کنترل تلویزیون اینکه روزی برای عوض کردن کانال تلویزیون‌تان کنترل را برمی‌دارید اما با این صحنه مواجه می‌شوید که هر چه کلید‌های …

ادامه مطلب