نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

برعکس شدن تصویر تلویزیون

برعکس شدن تصویر تلویزیون سونی

برعکس شدن تصویر یک مشکل رایج نیست و ممکن است به ندرت پیش بیاید. برعکس شدن تصویر تلویزیون ممکن است به حالت های گوناگون خود را نشان دهد مثلا ممکن است تصویر برعکس شود و یا به سمت چپ یا راست صفحه بچرخد.

در این شرایط کار با تلویزیون بسیار دشوار است مثلا تمامی گزینه ها برعکس نمایش داده شده و تغییر و حرکت بسیار دشوار خواهد بود.

منشأ این مشکل می تواند در مین برد، پنل، فلت و بک لایت باشد زیرا وظیفه ی این 4 قطعه نمایش تصویر برروی صفحه نمایشگر است. به همین دلیل ممکن است برعکس شدن تصویر وجود اختلال در یکی از این قطعه ها باشد. اما برای دانستن این موضوع که این اختلال مربوط به کدام قطعه است فقط توسط متخصص امکان پذیر است تا این مشکل را ریشه یابی و بررسی کند.

به چه دلیل تصویر در تلویزیون برعکس می شود؟

طبق گفته های فوق بروز چنین اختلالی در تلویزیون ممکن است ناشی از بروز اختلال در بخش های مین برد، فلت یا پنل باشد. اما یکی از دلایلی که می توان حدس زد و بسیار رایج است مشکل خرابی فریمور مین برد و یا تنظیمات اشتباه فریمور است. به طور کلی خرابی در مین برد می تواند اصلی ترین و رایج ترین علت بوجود آمدن این در تلویزیون سونی مشکل باشد.

شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که فریمور چیست؟ فریمور در واقع برنامه ی نرم افزاری است که در چیپ حافظه مین برد تلویزیون سونی قرار دارد. وظیفه ی این قطعه این است که زمان کار و انجام عملکرد های گوناگون تلویزیون را کنترل کرده تا در زمان صحیح و مورد مقرر اجرا شود از جمله ی این عملکرد ها نمایش تصویر است که توسط فریمور تنظیم زمان اجرای آن انجام و تنظیم می شود.

این مطلب را از دست ندهید   عملکرد تیونر در تلویزیون

بنابراین خرابی در این قسمت از مین برد می تواند بروز مشکلی را به همراه داشته باشد.

برعکس شدن تصویر تلویزیون سونی
برعکس شدن تصویر تلویزیون سونی

برای رفع مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون سونی

برای رفع این مشکل می بایست تنظیمات تلویزیون مورد بررسی قرار گیرد و اگر تنظیمات مورد تغییر قرار گرفته بود به حالت اولیه بازگردد.

نکته ی این موضوع این است که به ندرت ممکن است تغییر در نرم افزار علل این موضوع باشد اما به هر حال بهتر است قبل از اقدام به بررسی علل سخت افزاری، نرم افزار را مورد بررسی و چک قرار دهید.

چناچه مشکل سخت افزاری بود ممکن است بر اثر وجود اشکال در مین برد و فریمور باشد.

لازم به ذکر است که برای رفع این مشکل نیز حتما از یک کارشناس و متخصص استفاده کنید تا مشکل را به درستی و به طور کامل رفع کند.

کارشناسان نیز ابتدا با بررسی از جهات نرم افزاری و سخت افزاری مشکل دستگاه را شناسایی می کنند و جهت رفع و تعمیر آن اقدام می نمایند.

اگر عیب از لحاظ سخت افزاری بود مین برد از تلویزیون جدا شده و بعد از تعمیرات لازم و برطرف کردن مشکل در جای خود قرار داده می شود اما اگر مشکل قابل تعمیر نبود تعمیرکاران برای رفع مشکل فریمور اقدام به تعویض مین برد می نمایند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
اندازه گیری صفحه تلویزیون

نحوه اندازه گیری صفحه تلویزیون سونی

اندازه گیری صفحه تلویزیون. به یک تلویزیون سونی جدید برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود توجه کرده اید؟ بدون دانستن اینکه باید به چه …

ادامه مطلب
ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون

علت ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون سونی

ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون. آیا از اینکه تلویزیون سونی شما همچنان پیام‌های «بدون سیگنال» را نشان می‌دهد ناامید هستید؟ اگر بله، پس ممکن است …

ادامه مطلب
دلایل کم نور موضعی در تلویزیون

دلایل کم نور موضعی در تلویزیون سونی

دلایل کم نور موضعی در تلویزیون . هنگام انتخاب یک تلویزیون سونی جدید، مشخصات بسیار زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید – اندازه …

ادامه مطلب
تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV

تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV

تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV . اجرای پخش DTV (تلویزیون سونی دیجیتال) و HDTV (تلویزیون سونی با وضوح بالا) در سال 2009 در …

ادامه مطلب
روشن نشدن تلویزیون سونی

اقدامات مهم برای تعمیر روشن نشدن تلویزیون سونی

روشن نشدن تلویزیون سونی. آیا به تازگی متوجه شده اید که تلویزیون سونی شما روشن نمی شود؟ درست مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، تلویزیون سونی …

ادامه مطلب