نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

پردازنده تلویزیون سونی هوشمند چیست

پردازنده تلویزیون سونی چیست و چه عملکردی دارد؟ در این مقاله از tv-sony.ir همراه ما باشید تا به این سوال شما پاسخ دهیم. از اندازه صفحه‌نمایش گرفته تا پلت‌فرم هوشمند – قبل از اینکه بتوانید تصمیم بگیرید کدام تلویزیون سونی را بخرید، چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توانید فکر کنید. یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید نرخ پردازنده است، به خصوص اگر می خواهید از عملکردهای هوشمند تلویزیون سونی حداکثر استفاده را ببرید.

پردازنده تلویزیون سونی
پردازنده تلویزیون سونی

پردازنده تلویزیون سونی چه می کند

به بیان ساده، یک پردازنده تلویزیون سونی (و این برای رایانه ها نیز صدق می کند) پردازش داده ها را کنترل می کند. هر بار که به تلویزیون سونی خود می‌گویید کاری انجام دهد، چه تغییر برنامه‌ها یا تغییر به یک برنامه پخش جریانی، پردازنده وارد عمل می‌شود تا آن را انجام دهد. مثل مغز تلویزیون سونی شماست.

هرچه پردازنده بهتر باشد، برنامه‌ها، بازی‌ها و ویژگی‌های شما سریع‌تر روی تلویزیون سونی قرار می‌گیرند. تمام فناوری های فانتزی که تلویزیون سونی جدید شما با آن عرضه می شود به یک پردازنده خوب متکی است، بنابراین اگر دو مدل مشابه را با هم مقایسه می کنید، ارزش نگاهی به پردازنده را نیز دارد.

صنف شکننده یکی از مشخصات پردازنده تلویزیون سونی

مشخصات زیادی در مورد پردازنده های تلویزیون سونی وجود دارد – بنابراین اجازه دهید چند اصطلاح کلیدی را که ممکن است در اطراف مشاهده کنید، تجزیه و تحلیل کنیم:

– هوش شناختی / یادگیری عمیق / الگوریتم هوش مصنوعی – همه اینها روش های بسیار فنی برای گفتن یک چیز هستند. این فقط به این معنی است که تلویزیون سونی آنچه را که روی صفحه است ارزیابی می کند و تنظیمات را مطابق با آن تنظیم می کند.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه اضافه کردن و مدیریت برنامه در تلویزیون سونی

بنابراین، تلویزیون سونی شما متوجه می‌شود که آیا در حال تماشای اخبار هستید و به تصویر روشن‌تری نیاز دارید، یا در حال تماشای فیلمی هستید که با کنتراست بیشتر بهتر به نظر می‌رسد. این یک ویژگی بسیار چشمگیر است که در فناوری پیشرفته خواهید دید.

– ارتقاء مقیاس – خرید تلویزیون سونی 4K به این معنی نیست که هر چیزی که تماشا می کنید به طور خودکار 4K باشد. از این گذشته، فیلم‌های قدیمی‌تر و برخی برنامه‌های تلویزیون سونیی با وضوح بالاتر فیلم‌برداری نمی‌شوند، بنابراین گاهی اوقات امکان‌پذیر نیست.

پردازنده تلویزیون سونی
پردازنده تلویزیون سونی

اما اگر پردازنده تلویزیون سونی شما ارتقاء یابد، این بدان معناست که تصویر را تا حد ممکن بهبود می بخشد تا منبع (مثلاً آن فیلم قدیمی) تا حد امکان به 4K نزدیک شود. همین امر در مورد تلویزیون سونی های 8K نیز صدق می کند.

– نرخ پردازش پردازشگر v – در نگاه اول ممکن است شبیه به هم به نظر برسند، اما در واقع به دو بخش مجزا از یک تلویزیون سونی هوشمند اشاره دارند. نرخ‌های پردازنده به سرعت بارگیری برنامه‌ها در تلویزیون سونی شما مربوط می‌شود و نرخ پردازش در مورد صاف بودن کیفیت تصویر مهم است.

تلویزیون‌های هوشمند معمولاً مدتی بعد خرید و استفاده دچار مشکلاتی مانند روشن نشدن می‌شوند. این مشکل به دلیل خرابی برخی قطعات داخلی تلویزیون به وجود آمده و برای رفع آن چندین روش وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم مقاله « اقدامات مهم برای تعمیر روشن نشدن تلویزیون سونی » را مطالعه کنید.

تلویزیون سونی هوشمند چیست

تلویزیون سونی هوشمند هر تلویزیون سونیی است که به اینترنت متصل می شود. بنابراین، اگر تلویزیون سونی شما برنامه هایی دارد (برای Netflix، Amazon Prime، BBC iPlayer و غیره) پس هوشمند است! به همین سادگی.

این مطلب را از دست ندهید   بهتر کردن تصویر تلویزیون سونی برای بازی

پردازنده تلویزیون سونی هوشمند چیست

هرچه تلویزیون سونی بهتر باشد، پردازنده برای اجرای همه چیز پیچیده‌تر نیاز دارد. تلویزیون سونی‌های هوشمند دارای یک تراشه کامپیوتری هستند تا از همه ویژگی‌هایی برخوردار باشند که آنها را هوشمند می‌کند، مانند سرویس‌های جمع‌آوری، و همچنین مواردی مانند ارتقاء مقیاس 4K و صدای فراگیر.

هنگامی که از یک برنامه به برنامه دیگر تغییر می‌کنید و به تلویزیون سونی زنده باز می‌گردید، به احتمال زیاد مزایای یک پردازنده سریع را خواهید دید. مدل‌های قدیمی‌تر زمانی که برنامه بارگذاری می‌شد تاخیر داشتند، اما اکنون با پردازنده‌های چهار هسته‌ای به سرعت بارگذاری می‌شوند.

پردازنده تلویزیون سونی
پردازنده تلویزیون سونی

 چه پردازنده ای برای تلویزیون سونی هوشمند بهتر است

وقتی در حال انتخاب یک تلویزیون سونی جدید هستید، می خواهید بدانید کدام پردازنده برای تلویزیون سونی های هوشمند بهترین است. یک قانون سرانگشتی خوب این است که مشخصات را بررسی کنید! ارتقاء 4K و 8K یکی از ویژگی های کلیدی پردازنده های سطح بالاتر و همچنین صدای جهت دار با کیفیت است.

مراقب هر ویژگی هوش مصنوعی نیز باشید، این امر به شما اطلاع می‌دهد که تلویزیون سونی دارای پردازنده واقعاً خوبی است – برای جابه‌جایی سریع بین برنامه‌ها و اتصال هوشمند چشمگیر.

0/5 (0 نقد و بررسی)
اندازه گیری صفحه تلویزیون

نحوه اندازه گیری صفحه تلویزیون سونی

اندازه گیری صفحه تلویزیون. به یک تلویزیون سونی جدید برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود توجه کرده اید؟ بدون دانستن اینکه باید به چه …

ادامه مطلب
ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون

علت ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون سونی

ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون. آیا از اینکه تلویزیون سونی شما همچنان پیام‌های «بدون سیگنال» را نشان می‌دهد ناامید هستید؟ اگر بله، پس ممکن است …

ادامه مطلب
دلایل کم نور موضعی در تلویزیون

دلایل کم نور موضعی در تلویزیون سونی

دلایل کم نور موضعی در تلویزیون . هنگام انتخاب یک تلویزیون سونی جدید، مشخصات بسیار زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید – اندازه …

ادامه مطلب
تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV

تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV

تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV . اجرای پخش DTV (تلویزیون سونی دیجیتال) و HDTV (تلویزیون سونی با وضوح بالا) در سال 2009 در …

ادامه مطلب
روشن نشدن تلویزیون سونی

اقدامات مهم برای تعمیر روشن نشدن تلویزیون سونی

روشن نشدن تلویزیون سونی. آیا به تازگی متوجه شده اید که تلویزیون سونی شما روشن نمی شود؟ درست مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، تلویزیون سونی …

ادامه مطلب