دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

مرتب کردن کانال تلویزیون

مرتب کردن کانال تلویزیون

مرتب کردن کانال تلویزیون سونی

اگر به تازگی یکی از تلویزیون های برند سونی را خریداری کرده اید یا نیاز به راه اندازی و تنظیمات مجدد آن دارید، پیشنهاد می دهیم مطلب امروز را از دست ندهید. شما باید تلویزیون تان را کانال یابی کنید تا بتوانید برنامه های مورد نظرتان را ببینید. مرتب کردن کانال های تلویزیون سونی اقدام بعدی است که به شما کمک می کند شبکه ها را بر اساس شماره آنها مرتب کنید. به این ترتیب برای پیدا کردن کانال مورد نظرتان راحت تر خواهید بود. شما می توانید از طریق بخش تنظیمات تلویزیون تان، شبکه های دیجیتال و آنالوگ را دریافت کرده و سپس آنها را به شکل دلخواه خود مرتب کنید.

مرتب کردن کانال تلویزیون شامل تغییر ترتیب شبکه ها، اضافه کردن شبکه های جدید و نیز حذف کانال های اضافه می شود. روش کلی مرتب سازی کانال ها در تلویزیون های مختلف یکسان است. تنها برخی جزئیات متفاوت هستند که ما شما را با این تفاوت ها آشنا می کنیم. در ادامه ضمن آموزش روش ها و مراحل مرتب کردن کانال تلویزیون سونی، جزئیات کاربردی را در این خصوص به شما همراهان عزیز ارائه خواهیم داد.

مراحل مرتب کردن کانال تلویزیون سونی

کانال یابی تلویزیون و مرتب کردن کانال های دریافت شده در دو بخش انجام می شود. برای دریافت شبکه های دیجیتال نیاز به یک گیرنده مخصوص دارید که باید آن را به صورت مجزا تهیه کنید. البته برخی از مدل های تلویزیون sony به گیرنده دیجیتال داخلی مجهز هستند. این بدان معناست که نیازی به خرید یک گیرنده و نصب آن به تلویزیون نیست.

این مطلب را از دست ندهید   تلویزیون سونی سری X900E

پس از کانال یابی دیجیتال نوبت پیدا کردن شبکه های آنالوگ می رسد. وقتی مراحل پیدا کردن کانال ها به پایان رسید، نوبت به مرتب کردن کانال تلویزیون سونی می رسد. ما در این بخش مراحل مرتب سازی کانال دیجیتال و آنالوگ را در تلویزیون های سونی تشریح کرده ایم. با استفاده از این راهنما می توانید شبکه های تلویزیون تان را آن گونه که مد نظرتان است مرتب کنید.

بعد از این که تلویزیون را کانال یابی کردید، شبکه های دیجیتال را به ترتیب زیر مرتب کنید:

1- پیش از هر کاری، دکمه HOME را در ریموت کنترل تلویزیون فشار دهید.

2- پس از فشار دادن دکمه هوم، وارد بخش تنظیمات تلویزیون شوید.

3- گزینه تنظیم کانال را انتخاب کنید.

4- حالا باید دکمه مربوط به تنظیم دیجیتال را فشار دهید.

5- پس از طی مراحل ذکر شده و در ادامه روند مرتب کردن تلویزیون سونی، باید گزینه موج یابی دیجیتال را فشار دهید.

6- حالا باید گزینه ویرایش فهرست برنامه را انتخاب کنید.

7- پس از طی مراحل بالا، برنامه‌ ای را که می ‌خواهید به موقعیت جدید انتقال دهید، انتخاب کنید.

8- در نهایت موقعیت جدیدی که می ‌خواهید برنامه منتخب را به آن انتقال دهید انتخاب کنید.

مرتب کردن کانال های آنالوگ تلویزیون سونی

مراحل کانال یابی و مرتب کردن کانال های تلویزیون سونی در مورد شبکه های آنالوگ نیز دقیقا مطابق مراحل انجام کار در کانال های دیجیتال است. البته یکی از مراحل متفاوت است. در واقع شما باید بعد از انتخاب گزینه تنظیم کانال، گزینه تنظیم آنالوگ را انتخاب کنید. پس از آن درست مثل روش قبلی، برنامه‌ای را که می‌خواهید به موقعیت جدید انتقال دهید انتخاب کرده و آن را به موقعیت جدید انتقال دهید.

این مطلب را از دست ندهید   روش راه اندازی مجدد تلویزیون براویا
0/5 (0 نقد و بررسی)

1 دیدگاه دربارهٔ «مرتب کردن کانال تلویزیون»

  1. بازتاب: روش راه اندازی مجدد تلویزیون براویا | نمایندگی رسمی سونی تهران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − سه =