نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

علت عدم دریافت کانال های HD در تلویزیون سونی

.عدم دریافت کانال های HD. بعد از آذر سال 1399 طبق بروزرسانی های انجام شده، صدا و سیما کیفیت HD را وارد کانال ها قرار داد. اما ممکن است بعد از اقدام به بروزرسانی کردن تلویزیون سونی متوجه شوید که تلویزیون سونی از کانال های HD پشتیبانی نمی کند و تصاویر تلویزیون سونی به صورت کامل نمایش داده نمی شود. برای حل این مشکل ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

عدم دریافت کانال های HD

بررسی عدم دریافت کانال های HD

نگران نباشید. عدم دریافت کانال های HD از آن دسته مشکلاتی است که بسیار رایج بوده و هر کاربر ممکن است ان را تجربه کرده باشد. عمده علت آن نیز نحوه ارسال و نوع سیگنال های کانال های HD که از سمت صداو سیما ارسال می شود بوده است. اما به یاد داشته باشید که برای دریافت کانال های HD باید تلویزیون سونی شما قابلیت دریافت HEVC، DVBS2، MPEG4 داشنه باشد تا بتواند این تصاویر را دریافت نماید.

نکته ی مهم این است که تلویزیون سونی های تولید شده قبل از سال 2017 از کدک H256 پشتیبانی نمی کنند. این یکی از علت های اصلی عدم پشتیبانی تصاویر HD همین موضوع می باشد. اما در تلویزیون سونی های بروزتر این قابلیت به صورت کامل قرار گرفته و به راحتی می توانید تصاویر HD را در این تلویزیون سونی ها مشاهده نمایید.

علت عدم دریافت کانال های HD

با توجه به مشکلاتی که در ابتدای مقاله گفته شد ممکن است دلایل دیگری نیز علت عدم نمایش تصاویر باشد که باید برای رفع آن جستشجو را اغاز نمایید. به یاد داشته باشید که اگر گیرنده دیجیتال شما از این فرمت پشتیبانی کند هیچ مشکلی در دریافت تصاویر HD وجود نخواهد داشت به راحتی با انجام کانال یابی مجدد می توانید کانال های HD را دریافت نمایید. اما اگر ستاپ باکس شما از این فرمت پشیتبانی نکند قادر به دریافت کانال های HD نخواهید بود.

این مطلب را از دست ندهید   رفع رایج ترین مشکلات تلویزیون سونی

به دلیل عدم پشتیبانی دستگاه شما از کدک HEVC امکان دریافت کانال های HD وجود نخواهد داشت. نکته ی بعد این است که در صورتی که شما به مشکل عدم دریافت صدا روبه رو شده اید و در تصویر مشکلی وجود ندارد به راحتی می توانید با کانال یابی مجدد تلویزیون سونی مشکل را برطرف نمایید. استفاده از آنتن نامناسب نیز از دیگر علت های عدم دریافت تصاویر HD می باشد. به یاد داشته باشید که انتن های رومیزی گزینه ی مناسبی برای دریافت تصاویر HD نمی باشند. برای رفع این مشکل باید از انتن های ارتفاعی استفاده نمایید و آن را در ارتفاع مناسب قرار دهید.

نحوه ی دریافت کانال های HD

در صورت عدم دریافت کانال های HD به یاد داشته باشید که بعد از بروزرسانی انلاین دستگاه خود به راحتی می توانید کانال های با کدک HEVC را دریافت نمایید. به یاد داشته باشید که قبل از اقدام به بروزرسانی دستگاه خود ابتدا باید به صورت دستی یا خودکار کانال یابی مجدد را اغاز نمایید. در صورتی که بعد از تلاش های برای دریافت کانال ها باز هم مشکل شما برطرف نشد باید بروزرسانی انلاین را انجام دهید.

رفع مشکل عدم دریافت کانال های HD

برای رفع این مشکل چندین راه وجود دارد. در قدم اول باید مطمئن شوید که گیرنده دیجیتال در تلویزیون سونی و یا گیرنده دیجیتال خارجی شما از فرمت HEVC256 پشتیبانی می کند. شایان ذکر است در صورتی که دستگاه شما از این فرمت پشتیبانی می کند و هنوز این مشکل را با دستگاه خود دارید باید به سرعت دستگاه خود را بروزرسانی کنید.

این مطلب را از دست ندهید   راهنمای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سونی

در صورتی که هنوز کانال های HD را دریافت نکرده اید می توانید خرید دستگاه ستاپ باکس را در الویت قرار دهید زیرا این راه حل ارزانتری می باشد. راه حل بعدی بررسی آنتن شماست. در بعضی حالات ممکن است انتن شما با خرابی روبه رو شده باشد.

پیشنهاد مطالعه: عدم دریافت شبکه های HD در تلویزیون سونی

0/5 (0 نقد و بررسی)
تلویزیون سونی X750H

نقد و بررسی تلویزیون سونی X750H

تلویزیون سونی X750H .X750H یک تلویزیون 4k مقرون به صرفه است. این یک تغییر قابل توجه نسبت به مدل قبلی خود، Sony X750F است، زیرا …

ادامه مطلب
تلویزیون سونی X95J

نقد و بررسی تلویزیون سونی X95J

تلویزیون سونی X95J  .X95J یک تلویزیون 4k با نور پس زمینه LED و ویژگی کم نور محلی آرایه کامل است. این محصول که به عنوان …

ادامه مطلب
تلویزیون سونی X90J

نقد و بررسی تلویزیون سونی X90J

تلویزیون سونی X90J. یکی از شرکت های که در زمینه ی ساخت تلویزیون در حال فعالیت می باشد شرکت سونی است. تلویزیون های سونی از …

ادامه مطلب
ضبط تلویزیون سونی

نحوه ضبط تلویزیون سونی مدل OLED KD65AF8

ضبط تلویزیون سونی. چه کسی نمایش مورد علاقه ای ندارد که در دنیا از دست بدهد؟ یا سریال جدیدی که دوست دارد ببیند اما فقط …

ادامه مطلب
اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون

نحوه اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون سونی

اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون. شما می خواهید دوربین مداربسته خود را به تلویزیون سونی وصل کنید اما نمی دانید چگونه آن را انجام …

ادامه مطلب