دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

علت روشن و خاموش شدن تلویزیون براویا

علت روشن و خاموش شدن تلویزیون براویا

چرا سونی براویا روشن می شود سپس خاموش می شود

تلویزیون‌های سونی براویا برخی از پیشرفته‌ترین تلویزیون‌های موجود هستند که به شما امکان می‌دهند از تجربه‌ای عالی که ممکن است با هر تلویزیونی به دنبال آن هستید، لذت ببرید. بنابراین، در حین استفاده از تلویزیون، به سختی با مشکلی مواجه خواهید شد. با این حال، برخی از مشکلات رایج وجود دارد که می توانید در هر تلویزیونی مانند سونی براویا با آن مواجه شوید و آن این است که اگر تلویزیون روشن شود و سپس خود به خود خاموش شود، ممکن است برای شما بسیار دردسرساز باشد. بنابراین، در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید در مورد آن انجام دهید تا کار کند.

1) کنترل از راه دور را بررسی کنید

برای شروع، ممکن است اگر نوعی زباله، گرد و غبار یا رطوبت روی دکمه پاور ریموت کنترل شما گیر کرده باشد، با این مشکل مواجه شوید و ممکن است باعث این مشکل شود.

باید مطمئن شوید که کنترل از راه دور را از هر گونه زباله‌هایی که ممکن است وجود داشته باشد تمیز می‌کنید، و نه تنها این، بلکه باید مراقب باتری‌هایی که روی کنترل از راه دور نصب کرده‌اید نیز باشید، زیرا می‌توانند سیگنال‌های خرابی را ایجاد کنند. اگر باتری ها ضعیف هستند و این باعث می شود با این خطاها روبرو شوید.

پس از آن، به احتمال زیاد مشکل از بین می رود و دیگر مجبور نخواهید بود با آن مقابله کنید.

2) تایمر را بررسی کنید

همچنین چند تایمر وجود دارد که می‌توانید روی تلویزیون‌های سونی براویا تنظیم کنید و به شما کمک می‌کنند تا بعد از مدتی تلویزیون را خاموش کنید. اگر هنگام تماشای تلویزیون به خواب می روید، یا آن را برای کودکان نوپا تنظیم می کنید که برای مدت محدودی تلویزیون تماشا کنند، این بهترین کار خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید   بررسی سونی KD-65XH9005

با این حال، ممکن است آن را اشتباه تنظیم کرده باشید و ممکن است تلویزیون سونی براویا را برای شما خاموش کنید. باید تایمرهای موجود در تنظیمات را بررسی کنید و مطمئن شوید که تایمرها غیرفعال هستند تا با خاموش شدن تلویزیون در چندین نمونه با چنین مشکلی مواجه نشوید.

3) چرخه قدرت

یکی دیگر از مواردی که می توانید امتحان کنید اجرای چرخه برق در تلویزیون است زیرا ممکن است مشکلی در نرم افزار یا اشکال یا خطای وجود داشته باشد که ممکن است باعث شود با این مشکل مواجه شوید. بنابراین، شما باید کابل برق را از تلویزیون سونی براویا خود بیرون بکشید و پس از آن، فقط باید چند دقیقه صبر کنید تا دوباره آن را به برق وصل کنید و مطمئناً به شما کمک می‌کند از مشکلی که در تلویزیون سونی براویا خود با آن مواجه هستید خلاص شوید.

4) خروجی را بررسی کنید

ممکن است پریز برق روی دیواری که برای اتصال تلویزیون سونی براویا استفاده می کنید از بین برود و این باعث می شود تلویزیون شما بدون هیچ دلیل مشخصی خاموش شود. بنابراین، باید مطمئن شوید که سیم برق محکم به برق وصل شده است و همه این مشکلات را برای شما حل می کند.

مقالات مرتبط:

رفع مشکل کم نور شدن تلویزیون sony

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =