نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

علت ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون سونی

خطای نداشتن سیگنال تلویزیون در اثر چه عواملی به وجود می‌آید؟ آیا از اینکه تلویزیون سونی شما همچنان پیام‌های «بدون سیگنال» را نشان می‌دهد ناامید هستید؟ اگر بله، پس ممکن است به دلایل متعددی باشد. نکته خوب این است که با انجام تنظیماتی در تنظیمات تلویزیون سونی یا آنتن می توان این مشکل را برطرف کرد.

در این مقاله، ما قصد داریم به شما دلایلی را بگوییم که چرا تلویزیون سونی شما همچنان پیام‌های «بدون سیگنال» را نشان می‌دهد و برای رفع این مشکل چه کاری باید انجام دهید.

خطای نداشتن سیگنال تلویزیون
خطای نداشتن سیگنال تلویزیون

بررسی منبع تغذیه یکی از راه های رفع خطای نداشتن سیگنال تلویزیون

اگر تلویزیون سونی شما پیام «بدون سیگنال» را نشان می دهد، ممکن است مشکل از منبع تغذیه باشد. باید قدرت جعبه دیجیتال را بررسی کنید تا ببینید به خوبی متصل است یا خیر. در صورتی که به خوبی وصل نیست، مطمئن شوید که محکم به منبع برق وصل شده است.

گاهی اوقات مشاهده می‌شود تلویزیون صدا داشته اما تصویر ندارد. این موضوع به خصوص هنگام تماشای برنامه کاربران را کلافه و ناراضی می‌کند. از این رو در مقاله « علت داشتن صدا و نداشتن تصویر تلویزیون سونی » این موضوع را به طور کامل به شما توضیح داده‌ایم.

مسائل مربوط به پذیرش

اگر آنتن یا کابل انتقال دهنده سیگنال آسیب دیده باشد، ممکن است دریافت تلویزیون سونی شما ضعیف باشد. موارد زیادی وجود دارد که می تواند به آنتن آسیب برساند. آنها شامل آب و هوای شدید، ریزش پرندگان که باعث خوردگی آنتن می شود و سایش و پارگی معمولی می شوند. آنتن و اتصال کابل را بررسی کنید تا ببینید که آیا همه آنها سالم هستند یا خیر.

این مطلب را از دست ندهید   علت ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون سونی

همچنین، بررسی کنید که آیا آنتن به خوبی قرار گرفته است و آیا کابل ها به طور محکم به تلویزیون سونی متصل شده اند یا خیر. گاهی اوقات آنتن به شدت آسیب دیده و قابل تعمیر نیست،  در این شرایط با تیم ما تماس بگیرید، متخصص تلویزیون سونی ما به سرعت آن را تعویض می کند.

خطای نداشتن سیگنال تلویزیون
خطای نداشتن سیگنال تلویزیون

جعبه دیجیتال منجمد در رفع خطای نداشتن سیگنال تلویزیون

اگر جعبه دیجیتال شما مشکل برق ندارد و ورودی تلویزیون سونی به خوبی متصل است اما همچنان پیام “بدون سیگنال” را نشان می دهد، ممکن است جعبه دیجیتال یخ زده باشد. در این صورت باید جعبه دیجیتال را با خاموش کردن آن ریست کنید. بررسی کنید که آیا همه کابل ها محکم در جای خود قرار گرفته اند و قبل از روشن کردن آن، 60 ثانیه صبر کنید.

پورت ورودی معیوب

اگر تلویزیون سونی شما دارای پورت ورودی معیوب باشد، سیگنال های تلویزیون سونیی که از جعبه دیجیتال می آیند را نمی خواند. نکته خوب این است که مدل های جدید تلویزیون سونی بیش از یک پورت ورودی دارند.

اگر متوجه شدید که یک پورت ورودی معیوب است، کابل‌ها را به پورت دیگری وصل کنید و بررسی کنید که آیا پیام «بدون سیگنال» ناپدید می‌شود.

کابل های اتصال شل یا معیوب در خطای نداشتن سیگنال تلویزیون

تلویزیون سونی شما ممکن است پیام “بدون سیگنال” را نمایش دهد زیرا کابل های اتصال تلویزیون سونی و جعبه دیجیتال شل یا معیوب هستند. اگر کابل ها شل هستند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را محکم به پورت وصل کنید. از طرف دیگر، اگر کابل ها آسیب دیده باشند، باید آنها را با کابل جدید تعویض کنید.

این مطلب را از دست ندهید   تفاوت بین تلویزیون سونی LCD و تلویزیون پلاسما

سرویس قطع شد

اگر جعبه دیجیتال، آنتن و کابل ها دست نخورده باشند اما تلویزیون سونی همچنان “بدون سیگنال” را نشان می دهد، ممکن است ارائه دهنده خدمات دسترسی شما را به خدمات خود محدود کرده باشد. در این صورت ، باید با ارائه دهنده خدمات تماس بگیرید تا ببینید مشکل از کجاست و برای رفع مشکل چه باید کرد.

اگر تمام راه‌حل‌ها را امتحان کرده‌اید، اما همچنان پیام «بدون سیگنال» را نشان می‌دهد، کارشناسان مجرب نصب و تعمیر تلویزیون سونی ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل را تشخیص داده و آن را برطرف می‌کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
اندازه گیری صفحه تلویزیون

نحوه اندازه گیری صفحه تلویزیون سونی

اندازه گیری صفحه تلویزیون. به یک تلویزیون سونی جدید برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود توجه کرده اید؟ بدون دانستن اینکه باید به چه …

ادامه مطلب
ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون

علت ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون سونی

ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون. آیا از اینکه تلویزیون سونی شما همچنان پیام‌های «بدون سیگنال» را نشان می‌دهد ناامید هستید؟ اگر بله، پس ممکن است …

ادامه مطلب
دلایل کم نور موضعی در تلویزیون

دلایل کم نور موضعی در تلویزیون سونی

دلایل کم نور موضعی در تلویزیون . هنگام انتخاب یک تلویزیون سونی جدید، مشخصات بسیار زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید – اندازه …

ادامه مطلب
تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV

تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV

تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV . اجرای پخش DTV (تلویزیون سونی دیجیتال) و HDTV (تلویزیون سونی با وضوح بالا) در سال 2009 در …

ادامه مطلب
روشن نشدن تلویزیون سونی

اقدامات مهم برای تعمیر روشن نشدن تلویزیون سونی

روشن نشدن تلویزیون سونی. آیا به تازگی متوجه شده اید که تلویزیون سونی شما روشن نمی شود؟ درست مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، تلویزیون سونی …

ادامه مطلب