دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

استفاده از HDMI-CEC به تلویزیون

استفاده از HDMI-CEC به تلویزیون

نحوه استفاده از HDMI-CEC برای کنترل تمام دستگاه های متصل به تلویزیون سونی شما

برخلاف سالهای گذشته ، کار کردن با تلویزیون بسیار آسان و راحت شده است. سونی این ویژگی را Bravia Sync می نامد ، و می تواند برای کنترل پخش کننده های رسانه ای ، جعبه تنظیم و حتی کنسول های بازی با همان سونی از راه دور برای تلویزیون شما استفاده شود. این ویژگی مختص سونی نیست. Bravia Sync نام تجاری این شرکت برای عملکرد اصلی HDMI به نام Consumer Electronics Control یا HDMI-CEC است. مارک های دیگر آن را با نام های دیگر می نامند ، اما این همان ویژگی اصلی است. خوشبختانه ، این ویژگی بسیار آسان است و حتی ممکن است بصورت پیش فرض روشن شود. در این مطلب در رابطه با نحوه استفاده از HDMI-CEC اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

مراحل نحوه استفاده از HDMI-CEC

  1. منوی خارجی را باز کنید.

برای فعال کردن کنترل HDMI – CEC ، وارد منوی تنظیمات شوید و ورودی های خارجی را انتخاب کنید.

  1. Bravia Sync را فعال کنید.

 در فهرست ورودی های خارجی ، تنظیمات Bravia Sync را انتخاب کنید ، که نام تجاری سونی برای کنترل CEC است.

  1. لیست دستگاه را بررسی کنید.

 در اینجا لیستی از دستگاههای متصل به HDMI را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد تنظیمات CEC را برای هر یک تنظیم کنید.

  1. تنظیمات را بررسی کنید.

 در این منو گزینه روشن و خاموش کردن کنترل همگام سازی Bravia ، فعال کردن کنترل قدرت برای دستگاه های HDMI ، فعال کردن توان تلویزیون در هنگام روشن بودن دستگاه های متصل و ویرایش دستگاه های جداگانه که دارای کنترل HDMI-CEC هستند.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض بک لایت تلویزیون

  1. صدا را نیز کنترل کنید.

علاوه بر کنترل دستگاههای متصل به HDMI مانند پخش کننده های Blu-ray و کنسول های بازی ، می توانید عملکردهای مشابهی را برای سینمای خانگی و دستگاه های صوتی مانند نوارهای صوتی نیز در قسمت Home Theater Control که در منوی تنظیمات صدا وجود دارد فعال کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهار =