نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

اختلالات صوتی تلویزیون

اختلالات صوتی تلویزیون سونی

یکی از مشکلات رایج‌ تلویزیون سونی اختلالات صوتی تلویزیون سونی است. به طور مثال وجود تصویر بدون صدا ست.نگاه  خوشبینانه احتمال بهم ریختگی  تنظیمات صدای تلویزیون است اما گاهی اوقات عوامل سخت‌افزاری موجب قطع صدای تلویزیون سونی می‌شوند. در این صورت  تعمیرتلویزیون سونی به مراکزی معتبر و استاندارد نیاز دارد.

دلایل قطع صدای تلویزیون سونی چیست؟

. دلایل مختلفی موجب قطع شدن صدای تلویزیون سونی می‌شوند که می‌توان آن‌ها را در موارد زیر گنجاند.

 • میزان صدا در حالت صفر است.
 • دکمه ‎‎را ناخودآگاه فشرده اید.
 • غیرفعال بودن بلند گوهای تلویزیون ؛فشار دکمه ACTION MENU ، سپس  انتخاب بلندگوی تلویزیون و فعال کردن آن.
 • اگر تنظیم صدا فقط روی سیستم صوتی بوده، بلندگوهای تلویزیون فقط قادر به پخش آواهای کلیدی یا صداهای سیستم هستند.
 • اگرمشکل  صدا مربوط به مشکلات مهم تری نباشد، ممکن است با تعویض سوکت audio و video این مشکل برطر ف گردد.
 • خرابی بلندگوی تلویزیون

درصورتی وجود مشکل برای بلندگوی تلویزیون یا سوکت‌های آن ، صدایی از بلندگوی تلویزیون پخش نمی شود. شنیدن صدای خش خش از بلندگوی تلویزیون یا شنیدن صدای بی‌کیفیت و بم می‌توانید احتمال خرابی بلندگوهای تلویزیون را نیز دارد.

 • خرابی مین برد تلویزیون

همیشه بهم ریختن تنظیمات صوتی دلیل اصلی قطع صدای تلویزیون سونی نیست. گاهی اوقات عوامل سخت‌افزاری مانند خرابی مین برد تلویزیون سونی باعث ایجاد اختلال صوتی در تلویزیون می‌شود. انتقال صدای خروجی از تلویزیون به اسپیکرها توسط مین برد انجام شده ، از این‌رو با ریست کردن تنظیمات صوتی تلویزیون یا کم و زیاد کردن صدا و پخش نشدن  صدا از تلویزیون ،مطمئنا مین برد تلویزیون شما دچار مشکل شده است.

خرابی های رایج تلویزیون

 • مشکل صدا hdmi

استفاده از کابل hdmi برای اتصال دستگاه هایی مثل ویدئو پروژکتور به تلویزیون و قطعی صدا نشانه ی به هم ریختن تنظیمات دستگاه جانبی است و با اصلاح تنظیمات برطرف می شود. ممکن است پورت HDMI تلویزیون آسیب دیده یا کابل ایراد داشته باشد.

 • علت صدای خش خش تلویزیون سونی

گاهی صدای تلویزیون کاملا قطع نشده و همراه  با خش خش است. در این حالت یک نویز همراه  با صدای اصلی تلویزیون و با تغییر اکولایزر و فرکانس صدای تغییر می کند. با زیاد کردن  گزینه BASS صدا بم تر شده و نویز هم افزا یش مییابد.

این مطلب را از دست ندهید   تلویزیون سونی سری A8F

خرابی بلندگوها،آسیب دیافراگم یا فوم بلندگو موجب ایجاد نویز و خش خش در صدای تلویزیون شود. با ترمیم بلندگو و اجزاء آن مشکل هم برطرف می شود.

 • در صوت تلویزیون، پارازیت وجود دارد

داشتن پارازیت  بطور همزمان در تماشای  یک برنامه تصویری در تلویزیون مشکل دیگری است که بر اساس نظر کارشناسان، نصب آنتن هوایی با استفاده از یک کابل هم محور ۷۵ اهمی و اتصال به  دستگاه مشکل را بر طرف می کند. این کابل باید سالم بوده و از کابلهای اتصال دیگر دور باشد. درصورت رعایت هردو مورد، مشکل به تنظیمات صوتی AFT (موج یابی دقیق خودکار) برمی گردد.

 • صدای پخش تلویزیون با تصویر همزمان نیست

 عدم هماهنگی صدا و تصویر ، مشکلی که اگر  به خود برنامه پخش شده مربوط نباشد،از ایراد  Power دستگاه ایراد بوده  و کم کم به بخش سیستم کنترل سرایت می کند. تنها راه  رفع ایراد تعویض  پاور دستگاه و  تعمیر و تعویض سیستم کنترل صوتی حل می شود.

اختلالات صوتی تلویزیون
اختلالات صوتی تلویزیون
 • صداهای پخش شده، ترکیب می شود

دو علت موجب بروز این مشکل  می شود، مربوط  به تنظیمات صوتی تلویزیون و یا  خارج شدن پیکربندی بلندگوی تلویزیون از سیستم کارخانه است.

درصورت خارج شدن  فرکانس  بلندگوها(هر دو دارای فرکانس یکسان )از عدد تنظیم کارخانه ،دچار تنش بلندگوها دچار تنش  شده و صداها باهم ترکیب می شوند. در صورت پاسخگو نبودن راهکارهای فوق در رفع مشکل ،عیب از مادربرد یا کارت صوتی بوده و نیاز به تعویض دارد.

 • صدا در تلویزیون سونی بسیار ضعیف یا شدید است

زمانی که با بالا بردن حجم صدای تلویزیون سونی خود تغییری در صدای برنامه پخش شده ایجاد نمی شود. این صدای کم مربوط به تنظیمات تلویزیون می باشد.

این مطلب را از دست ندهید   تعمیر HDMI تلویزیون

البته گاهی هم  صدا بطور ناگهانی شدت یافته  که باید  اول پیکربندی بلندگوها را بررسی کرده ، دوم تنظیمات مدیا سنتر را کنترل کرد. سوم در صورت جوابگو نبودن ، نیاز به کمک یک تعمیرکار مجرب دارید.

مشکلات رایج و گزارش شده کاربران را مطرح کردیم  و همیشه برای یاری و همراهی در کنارتان هستیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)
مشکلات تلویزیون سونی

رفع رایج ترین مشکلات تلویزیون سونی

مشکلات تلویزیون سونی. در یک نگاه، تلویزیون سونی ساده به نظر می رسد. با این حال، تلویزیون سونی های مدرن دستگاه های پیچیده ای با …

ادامه مطلب
تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون

راهنمای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سونی

 تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون. همه تلویزیون سونی‌ اندرویدی اخیر دارای یک کنترل از راه دور صوتی هستند که برای روشن کردن آن، پیمایش رابط …

ادامه مطلب
تلویزیون هوشمند سونی براویا

آشنایی با تلویزیون هوشمند سونی براویا 55X9000H

تلویزیون هوشمند سونی براویا. یکی از لوازم های الکتریکی مهم که امروزه می توان آن را در مکان های گوناگون یافت تلویزیون ها می باشد. …

ادامه مطلب
صفحه سفید تلویزیون

تعمیر صفحه سفید تلویزیون سونی

آیا به صفحه سفید تلویزیون سونی خود خیره شده اید و مطمئن نیستید که برای رفع آن چه کاری انجام دهید؟ اغلب اوقات، کارهایی وجود …

ادامه مطلب
تلویزیون سونی هوشمند

تبدیل تلویزیون سونی به تلویزیون سونی هوشمند

تلویزیون سونی هوشمند . شما می توانید بدون صرف هزینه زیاد، تلویزیون سونی را به روش های مختلف به تلویزیون سونی هوشمند تبدیل کنید. تقریباً …

ادامه مطلب