دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خاموش شدن پی در پی تلویزیون

خاموش شدن پی در پی تلویزیون

تلویزیون سونی براویا به خودی خود خاموش می شود

همه ما روی بهترین تلویزیون ها سرمایه گذاری می کنیم و تلویزیون سونی براویا یکی از آنهاست. با این تلویزیون ها، بدیهی است که انتظار عملکرد و عملکرد مناسب را خواهید داشت. با این حال، وقتی تلویزیون سونی براویا خود به خود خاموش می شود، باید چه کار کنید؟ ما راه حل های بالقوه را در زیر به اشتراک می گذاریم!

1) کابل

این محتمل ترین دلیلی است که تلویزیون به خودی خود خاموش می شود. به این دلیل که کابل های برق وظیفه انتقال سیگنال های الکتریکی از سوکت به تلویزیون را بر عهده دارند که آن را روشن می کند. به همین ترتیب، اگر کابل ها آسیب ببینند یا شکسته شوند، اتصال برق قطع می شود و تلویزیون خود به خود خاموش می شود. بنابراین، پیشنهاد می کنیم کابل ها را عوض کنید و مشکل حل می شود.

علاوه بر بررسی یکپارچگی ساختاری کابل، باید مطمئن شوید که سیم برق به درستی وصل شده است. کابل باید محکم وصل شود. برای افرادی که از آداپتور برق جداگانه استفاده می کنند، باید کابل برق اتصال و آداپتور را نیز بررسی کنند. در نهایت، سیم برق باید به درستی به پریز برق وصل شود.

2) نوار برق

نیازی به گفتن نیست که افراد مختلف از محافظ برق و نوار برق برای تامین برق تلویزیون های سونی براویا خود استفاده می کنند. حقیقت این است که این دستگاه ها بیشتر از اینکه فایده داشته باشند ضرر دارند زیرا می توانند اتصال برق را محدود کنند. به همین دلیل، اگر این دستگاه ها را وصل کرده اید، باید آنها را جدا کرده و تلویزیون خود را مستقیماً به پریز برق دیواری وصل کنید.

این مطلب را از دست ندهید   تلویزیون سونی سری X950H

جهت بهره‌گیری از خدمات نمایندگی تلویزیون سونی به لینک درج شده مراجعه نمایید.

3) پریز برق

از پریزهای برق برای وصل کردن سیم برق تلویزیون سونی براویا استفاده می شود. این پریزهای برق باید به درستی کار کنند تا اطمینان حاصل شود که تلویزیون به درستی کار می کند و از هیچ جا خاموش نمی شود. اگر پریز برق خراب شده باشد، می تواند دلیل خاموش شدن ناگهانی باشد. بنابراین، پیشنهاد می کنیم تلویزیون را به یک پریز برق دیگر وصل کنید و ببینید که آیا تلویزیون اکنون به درستی کار می کند یا خیر.

4) نرم افزار/نرم افزار

سیستم عامل و نرم افزار تلویزیون سونی براویا وظیفه عملکرد تلویزیون را بر عهده دارند. سیستم عامل همچنین رابط کلی تلویزیون را ایجاد می کند و ویژگی های دیگری را ارائه می دهد. از سوی دیگر، ممکن است تلویزیون به دلیل قدیمی بودن سیستم عامل، خود به خود خاموش شود. بنابراین، باید به دنبال در دسترس بودن به‌روزرسانی‌های میان‌افزار باشید و آن را روی تلویزیون نصب کنید. سفت‌افزار را می‌توان از تنظیمات به‌روزرسانی کرد، و پس از به‌روزرسانی، عملکرد عادی می‌شود و تلویزیون خاموش نمی‌شود.

5) سنسورهای از راه دور

تلویزیون ها به وضوح از طریق یک کنترل از راه دور اداره می شوند. هنگامی که تلویزیون سونی براویا به طور ناگهانی خاموش می شود، احتمال زیادی وجود دارد که کنترل از راه دور دستورات ثابتی را به واحد تلویزیون منتقل کند. برای این منظور باید سنسور روی تلویزیون را بپوشانید و اگر تلویزیون همچنان خاموش است. اگر خاموش شدن تلویزیون متوقف شد، باید کنترل از راه دور را تعویض کنید.

این مطلب را از دست ندهید   تعمیر برد تی کان تلویزیون

6) دستگاه های اضافی

اگر چندین دستگاه را به تلویزیون سونی براویا متصل کرده اید، ممکن است باعث اختلال در سیگنال شوند که منجر به خاموش شدن آن می شود. همانطور که گفته شد، باید همه آن دستگاه ها را جدا کنید و مشکل خاموش شدن را حل می کند.

مقالات مرتبط:

آشنایی با فرمت صوتی و تصویری تلویزیون

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =