نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر صدای تلویزیون

تعمیر صدای تلویزیون سونی

تعمیر صدای تلویزیون  یکی از مشکلات رایج در انواع تلویزیون ها ایجاد مشکل در صدا است. به این صورت که یا اصلا صدا شنیده نمی شود و یا صدا بسیار ضعیف و ناواضح است. با ایجاد چنین مشکلی در تلویزیون لذت دیدن تلویزیون بسیار کم می شود پس باید به فکر رفع این مشکل باشید. بروز اشکال در صدا اشکال خاصی نیست و قابل حل است و با اندکی دستکاری رفع می شود.

اصلی ترین منشأ بروز این مشکل ایجاد ایراد در بخش مین برد است. در اکثر مواقع مین برد قابل تعمیر است اما در بعضی موارد تعمیرکار با کسب اجازه از صاحب اقدام به تعویض آن می کند.

گاهی نیز ممکن است منشأ مشکل به وجود آمده مین برد نباشد و سایر قطعات مثل پاور و بلندگو و.. دچار اختلال شده باشد که بسته به نوع اختلال تعمیرکار اقدام به تعمیر و در صورت نیاز تعویض را انجام می دهد.

قطع صدا به دلیل خرابی در مین برد

ابتدا لازم است بدانید که مین برد چیست. مین برد به زبان ساده قلب تلویزیون و عملکرد آن مانند عملکرد مادر برد در کامپیوتر است. تمامی قطعات دستورات لازم را برای اجرا از مین برد می گیرند و یکی از این قطعات که با مین برد در ارتباط است، سیستم صوتی است. اگر شما تنظیمات صدا را تغییر دادید اما قطع صدا همچنان باقی مانده بود، پس خرابی در مین برد صورت گفته است.

صدایی که از مین برد خارج می شود به اسپیکر منتقل شده و اگر اختلالی در این قطعه وارد شود سیستم صوتی از کار افتاده است. قطع صدا شاید در اثر خرابی مین برد باشد که یا باید آن را تعمیر و یا اقدام به تعویض آن نمود و یا تنها یک یا چند قطعه الکترونیکی خراب شده باشد که با تعویض آن ها مشکل برطرف شود.

این مطلب را از دست ندهید   تلویزیون سونی سری XBR X900H

قطع صدا به دلیل بهم ریختن تنظیمات صوتی تلویزیون

گاهی نیز ممکن است به دلیل نداشتن آگاهی نسبت به تنظیمات تلویزیون و یا نداشتن آگاهی نسبت به زبان تلویزیون اقدام به تغییر تنظیمات مختلف آن کنند.

برای بهبود این مشکل اگر زبان برای شما قابل درک بود و یا زبان فارسی بود، به تنظمیمات رفته و زبانه صدا را که معمولا با تصویر بلندگو نمایش داده شده است باز کنید.

در این زبانه شما به سادگی می توانید تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید اما برای رفع این مشکل بهتر است تنظیمات را ریست کرده و یا به حالت Default قرار دهید و سپس بعد از رفع مشکل قطعی صدا تنظیمات دلخواه خود را بر روی تلویزیون سونی اعمال کنید.

قطع صدا تلویزیون سونی به دلیل خرابی بلندگوها

گاهی نیز ممکن است بلندگو یا اسپیکر دچار خرابی شده باشد. برای دانستن این موضوع اگر تلویزیون شما خروجی هدفون دارد، صدای تلویزیون از طریق هدفون گوش دهید تا مطمئن شوید اشکال از بلندگو است یا خیر.

در صورتی که بلندگو دچار اختلال شده بود ممکن است سوکت های آن قطع شده باشد که این مشکل نیز قابل حل است.

اگر مشکل بلندگو ها (قطع سیم یا سوکت های بلندگو) با تعمیر رفع می شود اقدام به تعمیر و در غیر این صورت باید بلندگو را تعویض کنید.

علت هماهنگ نبودن صدا و تصویر در تلویزیون سونی

علاوه بر قطع صدا ممکن است صدا و تصویر با یکدیگر هماهنگ نباشد. اگر هماهنگ نبودن صدا و تصویر مربوط به خود برنامه ی در حال پخش بود پس مشکل از تلویزیون سونی شما نیست.

این مطلب را از دست ندهید   قابلیت Full Array تلویزیون

اما اگر مشکل از تلویزیون شماست ممکن است منشأ آن Power باشد که اگر اقدام به رفع آن نکنید به بخش کنترل نیز سرایت می کند.

اگر ایراد از  Powerدستگاه باشد راه حل آن فقط تعویض و در سیستم کنترل صوتی راه حل رفع آن تعمیر و در صورت عدم رفع آن اقدام به تعویض می کنند. نکته حائز اهمیت این است که این مسئله نیاز به بررسی دقیق تلویزیون توسط کارشناسان و سپس تعویض آن را مستلزم می شود.

مکشلات دیگر قطع صدا در تلویزیون سونی

طبق گفته های قبل منشأ اصلی ترین علت بروز مشکل قطع صدا مین برد است.

اگر این قطعه تعمیر پذیر بود ابتدا اقدام به تعمیر آن نموده و در غیر این صورت با کسب اجازه از صاحب تلویزیون تعویض مین برد صورت می گیرد. اما اگر مین برد سالم بود سایر قطعه ها مثل پاور و بلندگو و … توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد تا در صورت نیاز تعمیر یا تعویض صورت گیرد.

  • شما می توانید قبل از تماس گرفتن با کارشناسان با توجه به نکات زیر اقدام به تعمیر صدای تلویزیون سونی کنید.
  • مطمئن شوید که منبع خروجی تلویزیون به درستی تنظیم شده است.
  • از اینکه منبع خروجی از فرمت تلویزیون پشتیبانی می کند اطمینان حاصل فرمایید.
  • از اتصال صحیح کابل های اچ دی ام ای و کابل های صدا اطمینان حاصل فرمایید.
  • اگر کابل صدا دچار مشکل شده بود، آن را تعویض کنید.
  • اگر دستگاه خروجی صدا دچار مکشل بود، آن را تعویض کنید.
  • اگر منبع خارجی به تلویزیون شما متصل بود و صدا تأخیر داشت؛ حالت تأخیر صدا را غیر فعال کنید.
این مطلب را از دست ندهید   پایه قابل اتصال تلویزیون
0/5 (0 نقد و بررسی)
افزایش طول عمر تلویزیون

نکاتی برای افزایش طول عمر تلویزیون سونی

برای افزایش طول عمر تلویزیون چه نکاتی باید رعایت کنید؟ تلویزیون سونی به یکی از محبوب ترین لوازم خانگی و اعتیاد مردم در سراسر جهان …

ادامه مطلب
اندازه گیری صفحه تلویزیون

نحوه اندازه گیری صفحه تلویزیون سونی

اندازه گیری صفحه تلویزیون چگونه انجام می‌شود؟به یک تلویزیون سونی جدید برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود توجه کرده اید؟ بدون دانستن اینکه باید …

ادامه مطلب
اضافه کردن و مدیریت برنامه در تلویزیون

نحوه اضافه کردن و مدیریت برنامه در تلویزیون سونی

اضافه کردن و مدیریت برنامه در تلویزیون چگونه انجام می‌شود؟ تلویزیون سونی‌های هوشمند دستگاه‌های متصل به اینترنت هستند که به شما امکان می‌دهند بدون اتصال …

ادامه مطلب
کم نور موضعی در تلویزیون

دلیل کم نور موضعی در تلویزیون سونی

دلیل کم نور موضعی در تلویزیون sony چیست؟ هنگام انتخاب یک تلویزیون سونی جدید، مشخصات بسیار زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید – …

ادامه مطلب
شماره مدل تلویزیون سونی

درباره شماره مدل تلویزیون سونی و SKU چه می دانید

شماره مدل تلویزیون سونی چیست؟ مدل تلویزیون سونی و شماره های SKU ترکیبی از اعداد و گاهی حروف هستند که اطلاعاتی در مورد مدل تلویزیون …

ادامه مطلب