نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

بررسی تلویزیون سونی X80J

تلویزیون سونی X80J یک تلویزیون 4k سطح پایه از سری 2021 سونی است. فاقد بسیاری از ویژگی‌هایی است که در تلویزیون‌های رده بالا پیدا می‌کنید، اما همانطور که برای یک مدل سطح پایین‌تر از نوع IPS کار می‌کند، عمل می‌کند. با نسبت کنتراست پایین، پنل ADS آن نسبت کنتراست پایینی دارد، بنابراین سیاه‌پوستان در اتاق‌های تاریک خاکستری به نظر می‌رسند و ویژگی کاهش نور محلی برای بهبود سطح سیاهی ندارد. در این مقاله به بررسی تلویزیون سونی X80J خواهیم پرداخت.

تلویزیون سونی X80J

مشخصات کلی تلویزیون سونی X80J

Sony X80J برای استفاده ترکیبی مناسب است. در اتاق‌های روشن به نظر می‌رسد و زاویه دید وسیع آن برای چیدمان صندلی‌های وسیع‌تر عالی است. با این حال، برای تماشای فیلم یا بازی در یک اتاق تاریک ناامید کننده است و عملکرد HDR آن ضعیف است، زیرا کنتراست پایینی دارد و ویژگی کاهش نور محلی برای بهبود عملکرد اتاق تاریک ندارد. گیمرهای رقیب از نبود ویژگی های پیشرفته بازی ناامید خواهند شد، اما تاخیر ورودی کم و زمان پاسخگویی سریع آن برای بازی های معمولی مناسب است.

در حالی که طیف رنگی وسیعی برای محتوای HDR دارد، به سادگی آنقدر روشن نیست که نقاط برجسته را در HDR نشان دهد، بنابراین تجربه کلی HDR محدود است. در ویژگی‌های بازی، بدون نرخ نوسازی متغیر (VRR) یا حالت تأخیر خودکار کم (ALLM) نسبتاً ابتدایی است، و پورت‌های HDMI آن به پهنای باند HDMI 2.0 محدود می‌شوند، اما گیمرهای معمولی باید از زمان پاسخ‌دهی سریع و تاخیر ورودی کم آن راضی باشند.

مانند سایر تلویزیون های 2021 سونی، این تلویزیون با Google TV عرضه می شود که جایگزین Android TV می شود. رابط کاربری جدید سریع، آسان برای استفاده است و دارای مجموعه عظیمی از برنامه های پخش است.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون سونی

مزایا

 • زوایای دید گسترده
 • به اندازه کافی روشن است که بر مقدار متوسطی از تابش خیره کننده غلبه کند.
 • زمان پاسخگویی عالی

منفی

 • به اندازه کافی روشن نیست که در HDR پاپ برجسته شود.
 • نسبت کنتراست پایین.
 • بدون کم نور محلی

کیفیت بالا در پخش تصاویر

Sony X80J برای تماشای فیلم در اتاق تاریک کافی نیست. نسبت کنتراست متوسطی دارد، بنابراین رنگ‌های مشکی در تاریکی بیشتر شبیه خاکستری به نظر می‌رسند، و ویژگی کاهش نور موضعی برای بهبود عملکرد اتاق تاریک ندارد. متأسفانه، فقط می‌تواند لرزش را از منابعی که می‌توانند سیگنال 24 هرتزی ارسال کنند، مانند پخش‌کننده‌های Blu-ray، حذف می‌کند، اما نه از منابع 60 هرتزی مانند جعبه کابل. از طرفی، هیچ مشکلی در ارتقای محتوای با وضوح پایین‌تر ندارد.

مزایا

 • محتوای با وضوح پایین را به خوبی ارتقا می دهد.

منفی

 • نسبت کنتراست پایین.
 • بدون کم نور محلی

تماشای باکفیت برنامه های تلویزیونی

Sony X80J برای تماشای برنامه های تلویزیونی در یک اتاق روشن خوب است. آنقدر روشن است که در اکثر اتاق‌های با نور متوسط ​​می‌تواند بر تابش خیره کننده غلبه کند و بازتاب مناسبی دارد. همچنین دارای زوایای دید گسترده است، بنابراین تصویر از کناره دقیق باقی می ماند. رابط Google TV بدون مشکل اجرا می‌شود و بسیاری از برنامه‌ها برای دانلود از طریق فروشگاه Google Play در دسترس هستند که اکثر سرویس‌های پخش رایج را پوشش می‌دهند.

Sony X80J تلویزیون خوبی برای ورزش در اتاق های روشن است. زوایای دید وسیعی دارد که برای چیدمان صندلی های وسیع عالی است. همچنین دارای زمان پاسخگویی عالی است، بنابراین حرکت واضح به نظر می رسد، و شامل یک ویژگی اختیاری درج قاب سیاه برای کاهش بیشتر تاری است. آنقدر روشن است که در اکثر اتاق‌های با نور متوسط ​​می‌تواند بر تابش خیره کننده غلبه کند و بازتاب مناسبی دارد.

این مطلب را از دست ندهید   بهتر کردن تصویر تلویزیون سونی برای بازی

تلویزیون سونی X80J

بازی های ویدیویی

Sony X80J برای انجام بازی های ویدیویی مناسب است. تاخیر ورودی کمی دارد، بنابراین اقدامات شما با آنچه روی صفحه می‌بینید همگام هستند. همچنین زمان پاسخگویی بسیار خوبی دارد که منجر به حرکت صاف می شود. همانطور که گفته شد، نسبت کنتراست پایین آن نمی تواند سیاهی عمیق ایجاد کند، بنابراین برای بازی در اتاق تاریک ایده آل نیست. همچنین فاقد ویژگی های پیشرفته بازی مانند فناوری نرخ تجدید متغیر برای کاهش پارگی صفحه است و به نرخ تازه سازی 60 هرتز محدود شده است.

مزایا

 • تاخیر ورودی کم
 • زمان پاسخگویی عالی

منفی

 • بدون پشتیبانی از VRR
 • نسبت کنتراست پایین.

اجرای قوی بازی ها

Sony X80J برای بازی های HDR مناسب است، عمدتاً به دلیل عملکرد بازی آن، زیرا HDR چیز زیادی اضافه نمی کند. تاخیر ورودی کم و زمان پاسخگویی سریع آن باعث می‌شود که بازی روان و پاسخگو باشد، اما آنقدر روشن نیست که برجسته‌سازی‌ها را برجسته کند، و نسبت کنتراست پایینی دارد. همچنین فاقد دیمینگ محلی و پشتیبانی از VRR است.

مزایا

 • تاخیر ورودی کم
 • زمان پاسخگویی عالی
 • طیف رنگی گسترده.

منفی

 • بدون پشتیبانی از VRR
 • به اندازه کافی روشن نیست که در HDR پاپ برجسته شود.
 • نسبت کنتراست پایین.
 • بدون کم نور محلی

استفاده از تلویزیون به عنوان مانیتور

Sony X80J برای استفاده به عنوان مانیتور کامپیوتر عالی است. زوایای دید وسیع آن باعث می‌شود که هنگام نشستن نزدیک، تصویر در لبه‌ها به نظر نرسد. همچنین دارای تاخیر ورودی کم برای تجربه دسکتاپ پاسخگو است و سیگنال‌های chroma 4:4:4 به درستی در اکثر وضوح‌های پشتیبانی شده نمایش داده می‌شوند، که برای متن واضح از رایانه شخصی مهم است. متأسفانه، از VRR یا هر ویژگی بازی پیشرفته دیگری پشتیبانی نمی کند.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه اندازه گیری صفحه تلویزیون سونی

مزایا

 • زوایای دید گسترده
 • در اکثر موارد کروما مناسب 4:4:4 را نشان می دهد.
 • تاخیر ورودی کم
 • زمان پاسخگویی عالی

منفی

 • بدون پشتیبانی از VRR
 • نسبت کنتراست پایین.

پیشنهاد مطالعه: آموزش تنظیمات زیرنویس تلویزیون سونی

0/5 (0 نقد و بررسی)
اندازه گیری صفحه تلویزیون

نحوه اندازه گیری صفحه تلویزیون سونی

اندازه گیری صفحه تلویزیون. به یک تلویزیون سونی جدید برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود توجه کرده اید؟ بدون دانستن اینکه باید به چه …

ادامه مطلب
ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون

علت ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون سونی

ایجاد خطای نداشتن سیگنال تلویزیون. آیا از اینکه تلویزیون سونی شما همچنان پیام‌های «بدون سیگنال» را نشان می‌دهد ناامید هستید؟ اگر بله، پس ممکن است …

ادامه مطلب
دلایل کم نور موضعی در تلویزیون

دلایل کم نور موضعی در تلویزیون سونی

دلایل کم نور موضعی در تلویزیون . هنگام انتخاب یک تلویزیون سونی جدید، مشخصات بسیار زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید – اندازه …

ادامه مطلب
تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV

تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV

تفاوت بین تلویزیون سونی دیجیتال و HDTV . اجرای پخش DTV (تلویزیون سونی دیجیتال) و HDTV (تلویزیون سونی با وضوح بالا) در سال 2009 در …

ادامه مطلب
روشن نشدن تلویزیون سونی

اقدامات مهم برای تعمیر روشن نشدن تلویزیون سونی

روشن نشدن تلویزیون سونی. آیا به تازگی متوجه شده اید که تلویزیون سونی شما روشن نمی شود؟ درست مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، تلویزیون سونی …

ادامه مطلب